Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Na několika strojích, kde mám nainstalovaného RedHat 9.0, mi IP accounting z dílny Bohdyho a Standuse chodí. Teď se to snažím rozjet pro kamaráda na distribuci Trustix Linux a narážím zde na tento problém:
Distribuce: Trustix Linux 2.2 Instalované potřebné balíčky: apache-html-2.0.52-7trPo zavolání http://muj-mazlik/ipaccounting/index.php se mi zobrazí indexová stránka se seznamem IP adres a s hodnotama příchozích a odchozích dat. Až potud je to vše OK. V okamžiku, kdy ale rozkliknu danou IP adresu abch se podíval na její grafy, vidím akorát nadpisné texty a obrázky (grafy) nikde.
Ten IP accounting funguje tak, že když se zavolá stránka rrd.php, tak on přečte daný RRD soubor a předá ho RRDTOOL, které na základě toho vygenerují graf v PNG formátu do adresáře /home/httpd/html/ipaccounting/graph/*.png a to se právě nestane.
V adresáři /home/httpd/html/ipaccounting/rrd/ RRD soubory mám ale v adresáři .../ipaccounting/graph/ není nic.
Říkal jsem si, že může být ještě chyba ve volání rrdtool v těch skriptech, tak jsem tam dopsal absolutní cestu k rrdtool: /usr/bin/rrdtool jenže výsledek je stále stejný.
Napadají mne tedy tyto myšlenky, na které si nedokážu odpovědět:
1. IP accounting od Bohdyho a Standuse nefunguje v PHP5
2. Nedochází ke komunikaci mezi rrd soubory a rrdtool
3. Někde mi něco chybí a já nevím co a kde
Ještě teda taky podotýkám, že všude jinde, kde mi ten ipaccounting běží je PHP4 a Apache2 a podle všech diskuzí, co jsem procházel, by to fungovat mělo.
Prosím, poraďte.
Předem děkuji.
open_basedir, safe_mode_exec_dir, include_path
apod.?
Tiskni
Sdílej: