Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
setup
, konfigurace GREEN + RED.
P.S. Ve webovem rozhrani Stav - Stav systemu se zobrazi aktualne bezici a zastavene sluzby. V menu Sluzby - DHCP se nastavuje DHCP server.
ifconfig
? Maji ty karty prirazenou vubec nejakou IP adresu? Fakt nechapu, co tam s tim vyvadite, vzdyt to funguje uplne samo.
ifconfig
poslu vecer, az prijdu z prace (pokud se k tomu dostanu).
ipcop
jsem samozrejme myslel IP adresu ... V dokumentaci je psano misto IP adresy (kterou si muzes nastavit jakou chces) prave jako obecne ipcop
a mysli se tim IP adresa routeru.
Nazdar, zkusim Ti strucne popsat sve nastaveni, mozna te neco napadne. Jen podotykam, ze pro to aby si rozchodil komunikaci IPCop:GREEN - vnitrni sit, neni treba zadne mit nastaveno dalsi rozhrani. Jako RED muze byt klidne modem.
Bezna instalace 1.4.0 + opravy
Na IPCop mam nastavenou pro GREEN rozhrani pevnou adresu 192.168.1.254/255.255.255.0
Na XP stanici pevna adresa ve stejnem rozsahu (192.168.1.nnn), myslim, ze u WinXP (SP2) bude dobre pro zacatek vypnout firewall
Nic vic neni pro zacatek treba, v tomto okamziku se musis dostat ze stanice na IPCop pingem a taky na https port 445 prohlizecem, tj. https://ip_adresa_IPcop:445
Mozne problemy:
Jak to mas propojene, skrz switch nebo primo krizenym kabelem. Z dotazu odhaduji, ze kabelem, takze je opravdu prekrizeny a funkcni?
Na IPCop je standardne po instalace DHCP server vypnut, v setupu se da nastavit pro GREEN rozhrani s vymezenim rozsahu, ale nejdrive ti to musi fungovat s pevnymi adresami
IPCop se mi libi prave v tom, ze se da velmi rychle nainstalovat a nastavit, za hodinu je funkcni i s uklidem
Petr
Tiskni
Sdílej: