Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím,
nevíte náhodou někdo jestli mohu zablokovat odchozí UDP pakety na portech 67 a 68 abych měl jistotu, že nepřiděluju IP adresy někomu v síti ISP (prý tomu tak někdo činí tak chci mít jistotu že to nejsem já). Myslím, že velkým problémem by ale bylo to, že už já dostávám přidělenou IP od ISP. Myslím že mám nastacený dhcpd správně (IP mam nastavené na pevne MAC), ale nic není 100%...Nevíte někdo nějaké řešení (pojistku)? Nebo jinak, můžu být klidný, že ty IP nepřiřazuji já, když zadám příkaz
arpa jsou tam jen ty IP co přidělit chci?
Slackware 10, Maškaráda (vše z eth1 - Internet na eth0 - LAN)
subnet 321.123.128.0 netmask 255.255.255.0 { not authoritative; }Pokud to tam nemas tak se divim ze ti DHCP vubec chodi. Zdenek
subnet 192.168.1.0 netmask 255.255.255.0 {}Volba not authoritative; je myslím defaultní... Díky za tip, určitě to hned změním. Jinak DHCP jede
No, osobně bych se k tomu postavil trochu jinak. Pokud má ISP problém s tím, že vy jako klient někde nějak jakkoliv provozujete DHCP server, pak je váš ISP debil.
Je starostí ISP, aby měl infrastrukturu vybudovánu tak, že jakákoliv (byť třeba chybná) konfigurace čehokoliv v síti klienta mu jeho infrastrukturu neohrozí.
Jinými slovy, na vašem místě bych dával OKÁZALE najevo, že to ale VŮBEC není moje starost a trousil kolem sebe poznámky o zabezpečení sítě.
No to je pěkné, ale co když mě odpojí a vy.... se na mě? Je to jeniný "rozumný" ISP, který se v mé lokalitě vyskytuje. Nejsem z velkoměsta abych si mohl vybírat...
Zjevně až tak moc rozumný není. No a když vás odpojí, tak vám holt zůstane dobrý pocit z toho, že pravdu jste měl vy, to za to přece stojí, ne? Jan Hus taky neodvolal, a to mu šlo o víc, než o připojení k Internetu...
Tiskni
Sdílej: