Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 103 (pdf), HackSpace 40 (pdf), Wireframe 47 (pdf) a Hello World 15 (pdf).
Google na svém blogu věnovaném AI představil nový hlasový kodek Lyra. Kvalitou je kodek Lyra s datovým tokem 3 kbps srovnatelný s kodekem Opus s datovým tokem 8 kbps.
Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Zdravim,
potykam se s trochu podivnym problemem. Mam adresar, ve kterem je radove desitka podadresaru, ktere ukryvaji obrazek grafu. Pristup do jednotlivych adresaru je omezen pomoci souboru .htaccess tak, ze pristup ma pouze uzivatel admin a dalsi uzivatel (obvykle shodny s nazvem adresare).
V adresari s touto spoustou podadresaru je take podadresar admin (kam ma pristup pouze admin), kde je HTML soubor, ktery nacita obrazky ze vsech podadresaru. A prave zde je kamen urazu -- nekdy(*) je potreba prohlizeci zadat heslo admina pouze jednou, nekdy je potreba zadat to same heslo zvlast pro kazdy adresar (coz je velmi neprijemne a prave toho bych se chtel zbavit).
(*) Nejhorsi na teto veci je, ze na jednom stroji to funguje uz par let bez problemu a pritom je konfigurace temer shodna. Navic se mi nepodarilo odhalit, na cem nutnost vicenasobne autentizace zalezi.
Uz mi dochazeji napady, takze budu vdecny za jakykoli hint.
Priklad .htaccess z jedne podslozky:
Require user pc1 admin AuthName "Restricted Access (pc1)" AuthType Basic AuthUserFile /home/www/passwd
Tiskni
Sdílej: