Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
V Ubuntu 22.10 s kódovým jménem Kinetic Kudu bude zvukový server PulseAudio nahrazen multimediálním serverem PipeWire.
Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Dobrý den.
V nejbližsší době se chystám zakoupit notebook, konkrétně mi v mně dostupné cenové kategorii vyšly dva: ASUS A3517LBO a Acer TravelMate 2303NLC. Celkově se mi více zamlouvá ASUS, už i pro přítomnost FireWire a IrDA portů. Nicméně jsem nenašel žádné informace o tom, jak na tomto modelu běhají tučňáci.
Nečekám, že v defaultní instalaci (bez kompilace vlastního jádra s příslušnými ovladači) rozchodím všechno. Každopádně bych chtěl, aby fungovaly všechny základní periferie (myš, klávesnice), grafická (bez akcelerace) a síťová karta, USB porty, DVD-ROM. PCMCIA by bylo příjemným překvapením. :o)
Proto se ptám, máte s tímto notebookem (nebo podobným typem) zkušenosti? Rozběhnu na něm při defaultní instalaci vše, co jsem uvedl výše?
Děkuji.
P.S.: O Aceru jsem našel několik článků, včetně toho na ROOTu. Co jsem se díval, hardware mají oba stroje podobný, což mne naplňuje optimismem.
Tiskni
Sdílej: