Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Disky H to bere z /home/
tedy presneji to z /home/ bere homedir uzivatele, na kterm disku ho vidi win, zalezi na konfiguraci
a wokenni profily jsou (RedHat 9) v /var/spool/samba/profiles
tedy presneji tam kde jste je nastavil v smb.conf
Bacha, v profilech jsou i plocha a dokumenty a wokna jsou naprosto debilni a celej profil kopirujou po siti tam a zpet
tedy preneji dokud si nevypnete cestovni profily
Navic wokna nemaj zadnou kontrolu a naprosto bezne jsou schopny uplne zaplnit disk tema lokalnima kopiema
tedy presneji dokud nezapnete na NTFS kvoty (mozna jen v XP?)
Da se udelat aby se plocha a dokumenty presunuly na Hcko a fungovaly primo pres sit. Jde to jen na 2K/XP (na 98 asi taky, ale jinak a neresil jsem to), ovsem to vyzaduje obejit vsechny stanice a povypinat na nich (minimalne trikrat, vzdycky se to z neznameho duvodu samo zapne) soubory offline
Mam pocit, ze se to zapne vzdycky, kdyz pri prihlaseni k siti nenajdou ten adresar s profilem
Jinak si to dokumenty a plochu lokalne cacheuje a jses v riti..
tedy dokud nejses s NB nekde na cestach, potom to docela ocenis..
jednotná (z jednoha místa) správa hesel
SAMBA nad LDAP na netu je spousta howto
správa sdílených složek (win i samba). Jak a čim se ona správa dělá? Lze tak spravovat i XP sdílené složky?
v sambe 3.x pomoci nastroju z WinNT (reskit) - pokud me pamet nemate, sdilene polozky v sambe treba SWATem v XP pomoci MMC
Mám spuštěné PDC na sambě a mohu se přihlásit k doméně, jak z win98, tak z XP. Nevím ale, jak a kde nastavit, že konkrétní uživatel může ke sdílené složce na XP/win98 - předpokládám, že to lze nastavit centrálně a nemusím to nastavovat na pc, které nabízí složku ke sdílení.
Zkoušel jsem srvmgr.exe, ale při pokusu o přístup na pc mi to hlásí „přístup odmítnu“. Dá se použít swat, nebo webmin-samba?Přiznávám, že neznám teorii a principy, jak vlastně pracují domény (windows) – máte nějaký konkrétní použitelný zdroj teorie na netu?
LDAP – je to ještě něco víc, než šikovnější způsob uložení informací samby? Díky za odpověďJako nejlepsi dokumentaci bych videl nektery windowsi serverovy resource kit
srvmgr muze spravovat sdilene slozky pouze pokud jej spoustite jako uzivatel ktery ma admin prava na te stanici, tj ve vetsine pripadu musite byt ve skupine Domain Administrators, navic toto bude fungovat pouze na win200/xp, do w98 se musi snad cosi doinstalovat
Pristup ke sdilene slozce se upravuje na karte sdileni tlacitkem opravneni [XP] , ve win98 se musi nejdrive nekde ve vlastnostech site nastavit individualni rizeni pristupu
Priznavam se, ze ponekud nechapu, ceho chcete docilit? Vzdalene si nasdilet slozku na nejakem stroji?
LDAP vam muze prinest hodne pokud to potrebujete, napriklad centralni seznam uzivatelu, proti kteremu muzete overovat vsechny samba/ftp/mail servery a zaroven s tim prohledavatelny adresar do mailovych klientu, a telefonni seznam; umoznuje replikaci, takze muzete vytvorit "necojako" PDC a BDC ve win...
Tiskni
Sdílej: