Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
"modprobe usbserial" odpovi: "FATAL: Module usbserial not found" a totez i pro modul PL2303: "modprobe pl2303" "FATAL: Module pl2303 not found."Nainstaloval jsem vsechny balicky co by mohly s USB souviset (usbmount, udev, hotplug, usbview) Pri pripojovani a odpojovani kabelu hlasi "dmesg" toto:
usb 3-1: USB disconnect, address 2 usb 3-1: new full speed USB device using ohci_hcd and address 3 usb 3-1: USB disconnect, address 3 usb 3-1: new full speed USB device using ohci_hcd and address 4 usb 3-1: USB disconnect, address 4 usb 2-1: new full speed USB device using ohci_hcd and address 2Takze system vi ze se mu neco na USB portech deje. Ale co ted mam udelat, aby byly zavedeny ty spravny moduly (usbserial nebo pl2303) a mohl jsem postoupit k dalsimu kroku. Jeste doplnim ze "usbview" vidi jen "Unknown Device".
V adresari: "/lib/modules/2.6.11.8/kernel/drivers/usb" kde by asi ty moduly meli byt je kulovy. Ale prislusne zdrojaky (usb-serial.* a pl2303.*) existiji v adresarich: "/lib/modules/2.6.11.8/build/drivers/usb/serial" i "/lib/modules/2.6.11.8/source/drivers/usb/serial" a jsou naprosto identicke.Jak je mam prelozit a nainstalovat tak aby o nich ten zatracenej system vedel? Nerad bych to cely rozhodil, je to pracovni pocitac nemuzu si dovolit v tom nadelat velky bordel. RAd bych se vyhnul nutnosti kompilovat jadro (nikdy jsem to nedelal a doufam ze to nebude nutne), jsem naprosty laik a linuxovy BFU.
je tu nekdo kdo dokaze konkretne poradit?Nejlepší rada zní: pokud si nejsi jistý tím, co děláš, a zároveň se bojíš, že se systémem něco provedeš, nic nedělej. Cokoliv by ti tu někdo poradil, nelze pokládat za naprosto spolehlivé a stoprocentní -- nikdo jiný než ty totiž přesnou konfiguraci tvého počítače nezná. Pokazit se něco může vždy - zvláště když s tím nemáš žádné zkušenosti. Ideální by bylo si to vyzkoušet na jiném systému - klidně na nové instalaci na tom samém počítači - a až budeš vědět, co a jak provést, zopakuj to na pracovním systému. Pokud to přeci jen chceš zkusit rovnou, doporučoval bych přeložit jádro celé znovu a staré jádro v systému samozřejmě nechat, aby bylo, k čemu se vrátit.
Tiskni
Sdílej: