SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
gzip < /dev/zero > /dev/null
a pomocí acpi -t -B
sledoval teplotu. ACPI je nstavené tak, aby při 63˚C zpomalilo procesor a při 65˚C vyplo počítač. Bohužel se nestalo nic ani při teplotě vyšší.
Počítač jsem restartnul a zkusil jsem se podívat do BIOSu, jestli tam není něco vypnutého. Když jsem potom znovu nabootoval, při zavedení mi thermal ohlásil, že "Critical temperature reached" (procesor se ještě nestihl vychladit) a vypnul počítač dřiv, než dokončil bootování.
Tak jsem tomu věnoval pár dalších pokusů a zjistil, že když se modul thermal vyjme a znovu zavede při teplotě 63-64˚C, tak vše začne fungovat tak, jak má (počítač zpomalí při teplotě 63 a zrychlí při nižší). Přitom se změní i hláška vypisovaná programem acpi. Místo Thermal 1: ok , teplota
se zobrazuje Thermal 1: passive , teplota
Věděl by někdo, jak ten modul přesvědčit, aby fungoval i při spuštění chladného počítače?
Můj počítač: zákl. deska QDI KuDoz 7E/333, Athlon 1700+,
Debian s jádrem 2.6.8-2-k7 (testing balíček)
Tiskni
Sdílej: