Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po půl roce od vydání verze 1.19 byla vydána nová verze 1.20 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V úterý 7. února odpoledne budou vydány verze 3.0.8, 1.1.1t a 1.0.2zg kryptografické knihovny OpenSSL. Opravena bude vážná bezpečnostní chyba.
Společnost Backblaze zveřejnila statistiky spolehlivosti pevných disků používaných ve svých datových centrech za rok 2022. Ke konci roku 2022 vlastnila 235 608 pevných disků. Průměrná AFR (Annualized Failure Rate), tj. pravděpodobnost, že disk během roku selže, stoupla na 1,37 %. V roce 2021 to bylo 1,01 %. V roce 2020 to bylo 0,93 %. V roce 2019 to bylo 1,89 %. V roce 2018 to bylo 1,25 %. V roce 2017 to bylo 1,77 %. V roce 2016 to bylo 1,95 %.
Firma System76 na blogu představuje lednové novinky v desktopovém prostředí COSMIC, které vyvíjí pro vlastní distribuci Pop!_OS. Pod githubovým profilem se objevil také nový repozitář core – „neměnný“ základ systému s transakčními aktualizacemi založenými na souborovém systému Btrfs.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 126 (pdf), HackSpace 63 (pdf), Wireframe 70 (pdf), Custom PC 234 (pdf) a Hello World 20 (pdf).
Linuxová distribuce elementary OS byla vydána ve verzi 7 „Horus“. Založená je na Ubuntu 22.04. Přináší zjednodušený instalátor, offline aktualizace, četná vylepšení desktopového prostředí Pantheon a balíku aplikací, např. přepracovaný hudební přehrávač aj.
Mám takový problém...
...mám Arch Linux, pomoci pacmana upgradoval system, nainstaloval si Xorg a KDE.
Pro informaci:
Procesor: AMD Athlon 2500+
Grafická karta: GeForce FX5200
RAM: 512mb
Verze Xorg: 11R6.8.2-2
Verze Kernelu(SCSI): 2.6.11.10-1
Verze KDE: 3.4.1-1
a to by snad mělo stačit :)...
Nakonfiguroval jsem si Xorg, ale bohůžel s ovladačem nv mi Xorg nefungovalo. Tak jsem si pomoci pacmana stáhl ovladače pro nvidia (verze: 1.0.7664-1) a v configu pro xorg jsem nastavil používání těchto ovladačů (postupoval jsem podle návodu na http://wiki2.archlinux.org/index.php/How%20to%20install%20NVIDIA%20Driver. Když jsem zkusil spustit Xorg přes StartX naběhli v pohodě, poté jsem pomoci příkazu StartKDE spustil i KDE. Všechno bylo v pohodě, takže jsem nastavil spouštění KDE po nabootování Arch Linuxu. Začal jsem s nastavováním a jelikož mi víc jak Konquero vyhovuje Mozilla Firefox, stáhl jsem si ji pomoci pacmana... Po jejim spuštění se mi ale náhle trochu pokazila grafika, a když jsem aktivoval jiný okno a mozillu dal do pozadí vše bylo zase vpohodě. Stáhl sem si gimp, abych mohl udělat screenshot, když jsem ho pustil udělalo to to samí jak při spuštění mozilly. Pořízený screenshot byl ale již normální. Nedalo mi to, a tak jsem stáhl ještě Beep media player. Ten sice neprovedl tak drastický změny, okolní okna zůstali normálni, ale okno BMP bylo tak zrnité, že nebylo možné cokoliv pořádně rozeznat.
Zde se můžete podivat jak vypadá obrazovka po spuštění mozilly: http://okdata.wz.cz/IMG_1156.jpg - Nejlíp je to vidět dole, v liště, je do zelena....
Pokud se prosím někdo s něčím takovým už setkal anebo ví, kde by mohla být chyba, byl bych nesmírně rád, kdyby mi poradil. Děkuji...
Vyzera to tak, ze gtk aplikacie sa snazia 'nainstalovat vlastnu colormap
', alebo take daco. Ked som pisal pod X-i a trochu som experimentoval, nieco take sa mi stavalo. Tiez mi to robil vmWare (gtk), obcas. Snaz sa docitat sa v manualoch o nastveniach gtk, ... , hladaj "colormap", "visual", "depth", apod., potom sa to posnaz nastavit na "TrueColor"
nic moc, ale aspon daco :(
Tiskni
Sdílej: