abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS

    7.7.2005 08:14 xaver
    "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    Přečteno: 123×
    tak natuto otazku mi jiste kazdy odpovi neco ve smyslu: "Pouzij tzv BEZPECNY REZIM". nebo "Precti si neco o B...." nekdo si jeste vspomene na open_basedir. Jiste temito metodamy lze do jisté miry zabranit "courani" nezbednych skriptů po disku, ale neresi to muj problem docela.

    A tzv Bezpecny rezim je obcas dosti nebezpecna vec protoze to dava pocit falesneho bezpeci (overeno na mem pokusnem stroji kde si se i prez salfe_mode dostal tam kam sem nemel nebyl nastaven open_basedir ). a obcas to dela problemy pri uploadu souboru kdyz se spatne nastavi vlastnik souboru (takze to je nekdy i k zlosti)

    a ted k memu problemu : takze pomoci open_basedir udrzim uzivatele dejme tomu v /www/ jelikoz ovsem pouzivam system kde jsou ftp ucty a virtualni hosti apache spravovany pres sql databazi tak neni moznme base dir nastavit u kazdeho VH extraa co se tice prav FS a fungovani salfe_mode tak je to taky neucine pac virtualni uzivatele pristupujou na disk pod stejnym systemovum uzivatelem. takze z toho vyvstava ozazka jak zabranit "courani" mezi /www/domena1.cz a .... a /www/domenaN.cz

    dekuji za vase napady

    Odpovědi

    wake avatar 7.7.2005 08:25 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 09:34 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    pekna diskuse ale muj problem to zse tak moc neresi jedine dopsat fci do toho modulu pro apache aby umoznovala nastavit base dir u hodtu ktere jsou definovane v mysql
    7.7.2005 10:29 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    Pokud pouzivas jakysi neznamy vlastni modul do Apache, tak ti asi tezko bude nekdo radit, co s tim, ehmm...
    wake avatar 7.7.2005 10:47 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    než vám někdo poradí něco dalšího, budete nejspíš muset uvést:
    • verzi apache
    • verzi PHP
    • jak (jakým modulem/jiným mechanismem) řešíte virtualhosty definované v MySQL
    .
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 10:54 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    apache 2 ten modul vhost_mysql2-0.10.tar.gz php4.xx
    wake avatar 7.7.2005 11:08 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    co dát ten basedir do per_vhost .htaccess ? (pro příslušného PHPiče pouze čitlivý)
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 11:15 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    trochu bys to prosim rozvest nemohl? nerozumim tomu to jako mam doinstalovat dalsi modul per_vhost ?
    wake avatar 7.7.2005 11:17 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    ne. do každého adresáře odpovídajícího vhostu přidat soubor .htaccess a do něj příslušnou PHP option. man .htaccess + příspěvek s textem "Inspirace k náturám".
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 11:18 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    Eh? Jaky modul? Soubor .htaccess pro vhosty.
    wake avatar 7.7.2005 11:15 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 11:22 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    fakt dobry a jsem tam kde jsem byl to je stejny jako naklepet open_basedir primo do php.ini (jestli jsemtvuj odkaz na manualovou stranku dobre pochopil ja vim ze stejne tak dobre muzu open_basedir naklepart do definice virtualhostu toto akorat funguje pokud je mam definovane klasicky treba v souboru virtual.conf nebo primo v http.conf takze si asi budu muset najit api apache a skusit prislusnou fci naklepat do zrojaku toho vyse zminovaneho modulu. diky (ma to jedeh hacek v C-cku nejsem vubec zbehlej )
    wake avatar 7.7.2005 11:24 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    ehm... kdybys mě nepokládal(a) za někoho, kdo za to může, možná bych ti i poradil, jak jednoduchým skriptem ty .htaccessy nagenerovat automaticky. ale takhle si akorát...
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    7.7.2005 11:26 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    sorry wake ale ja si precet nejdriv ten tvuj prispevek "inspirace k naturam" a blbe jsem to pochopil
    7.7.2005 11:26 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    takze si asi budu muset najit api apache a skusit prislusnou fci naklepat do zrojaku toho vyse zminovaneho modulu. diky (ma to jedeh hacek v C-cku nejsem vubec zbehlej )
    Jo, to asi budes muset, evidentne tady nikdo podobne obskurni a nedodelane moduly do Apache nepouziva...
    7.7.2005 11:45 xaver
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "nezbedné skripty" v PHP jak chranit FS
    2jim: pokud by ji vedel o nejakem lepsim modulu do apache ktry by mel stejnou funkci a nebyl tak obskurni tak bych se nebranil. jinak tem modul funguje dobreakorat ma tudle mensi nevyhodu ze neumoznuje vyuzit dalsiho nastaveni tech vh.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.