Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování
… více »Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.
Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
$TTL 86400 @ IN SOA ns1.virtualweb.cz. webmaster.virtualweb.cz. ( 2005070600 ; Seriove cislo 10800 ; Refresh 3600 ; Retry 604800 ; Expire na DNS 2 3600 ) ; Negative cache TTL ns1.virtualweb.cz. IN A 217.117.223.76 @ IN NS ns1.virtualweb.cz. @ IN NS ns2.ignum.cz. @ IN MX 10 ns1.virtualweb.cz. mail IN CNAME ns1.virtualweb.cz. imap IN CNAME ns1.virtualweb.cz. pop3 IN CNAME ns1.virtualweb.cz. smtp IN CNAME ns1.virtualweb.cz. www IN CNAME ns1.virtualweb.cz. cache IN CNAME ns1.virtualweb.cz. cvrkonhub IN CNAME ns1.virtualweb.cz. mysql IN CNAME ns1.virtualweb.cz. sysinfo IN CNAME ns1.virtualweb.cz. webalizer IN CNAME ns1.virtualweb.cz.Takze stahnul sem si deb baliky: exim4, exim4-base, exim4-config a exim4-deamon-heavy Dale spustil exim4-config a zkousel obe prvni nastaveni, jak vse pres SMTP tak pres fetchmail. Toto nastaveni se zapise estli se spravne domyslim do: etc/exim4/update-exim4.conf.conf
dc_eximconfig_configtype='smarthost' dc_other_hostnames='www.virtualweb.cz' dc_local_interfaces='' dc_readhost='' dc_relay_domains='virtualweb.cz' dc_minimaldns='false' dc_relay_nets='' dc_smarthost='ns1.virtualweb.cz' CFILEMODE='644' dc_use_split_config='true' dc_hide_mailname='false' dc_mailname_in_oh='true'dale sem doplnil v etc/email-addresses
user: cvrcek@virtualweb.cza v etc/exim4/passwd.client
ns1.virtualweb.cz:cvrcek:HESLOMyslel jsem ze to je vse, ale bohuzel nejak to nefunguje, alespon se nepripojim. Jeste jsem zkusim l deb baliku nainstalovat fetchmail a fetchmailconfig, ale o moc dale jsem se nedostal. Hlavne kdyz jsem podle navodu zjistil ze ma byt soubor etc/fetchmailrc a ten sem nikde v systemu nenasel... Ve fetchmailconfig jsem si zase zadal jmeno server, usera i heslo a kdyz jsem to vyzkousel napsal mi ze se nemuze pripojit k pop3 i imap serveru.... Takze nevim Muzete mi prosim nekdo polopaticky vysvetlit jak se to da nastavit, hledal jsem na webu (na ceskem toho moc neni) a hlavne i kdyz neco najdu tak se to neda pouzit v debianu 3.1, jelikoz ty konfigaraky tam bud nejsou neboj sou v nich uplne jine hodnoty... Coz mi pripomelo v etc/init.d/exim4 se to odkazuje na soubor /etc/exim4/update-exim4.conf ale ten tam neni ale je tam update-exim4.conf.conf to je normalni nebo je to chyba??? Diky za vase rady a pripadnou pomoc. cvrkon
$ dpkg-reconfigure exim4-configa případně:
$ zless /usr/share/doc/exim4-config/README.Debian.gz
dc_eximconfig_configtype='internet' dc_other_hostnames='virtualweb.cz' dc_local_interfaces='' dc_readhost='' dc_relay_domains='' dc_minimaldns='false' dc_relay_nets='' dc_smarthost='' CFILEMODE='644' dc_use_split_config='false' dc_hide_mailname='' dc_mailname_in_oh='true'postu stahuju pres win a outlook, na server se dostanu ale skonci mi to u usera a hesla, musim jeste neco nekde nastavit, aby vedel pro kterou domenu a kteryho uzivatele stahovat, treba neco na pop3 a tak?
Tiskni
Sdílej: