Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
OSS device "/dev/dsp" is already in use by another program.
Dále mi to nehraje ve hře Neverwinter Nights.
Budu se při mých znalostích jen dohadovat, že ALSA hraje dobře, ale když něco zkouší hrát přes OSS, tak to nejde? Je možné OSS přesměrovat nebo říct těm aplikacím ať hrajou přes ALSU a OSS vypnout?
Wine jsem zkusil nastavit na oss i ALSu, ale Win(e) aplikace mi nehrály.
Zkusil jsem hledat šude možně, ale můj problém je divný v tom, že se všechno (ovladače) tváří v pořádku, ztlumený to není, moduly jsou (možná) nahrané dobře, ale prostě to funguje jen tak na půl.
esd
? Máte prostě v systému něco, co si zabírá /dev/dsp
pro sebe, fuser /dev/dsp
poví víc...
esd
běží. Nevím ovšem, co to je a k čemu to slouží.
fuser /dev/dsp
vypíše toto: /dev/dsp: 7188
. 7188 je předpokládám pid, našel jsem, že náleží procesu esd. Ten jsem ukončil a všechno začalo hrát. Díky, ale k čemu bylo to esd, proč ho systém nainstaloval, můžou teď v jednu chvíli hrát dvě věci najednou, nebylo by lepší nějak zprovoznit tu ALSu?
esd
je sound deamon pro Gnome. Odkaz na nějaký rozumný článek o sound daemonech (v KDE je artsd) neznám, psát se mi to nechce, sorry... Jo a nejspíš se to nastavuje někde v Gnome Control Center (nebo jak se to...), jestli se má/nemá spouštět...
esd
používal něco jiného. Proč to *sakra* místo ptaní radši nezkusíte edsdsp aplikace
. Mám ještě nějaké problémy, ale nejdřív zkusím prohledat internet, protože už e tohoto tolik netýkají. Díky za pomoc.
Tiskni
Sdílej: