Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
ftpwhoUživatelé přihlášení přes ftp se nepočítají jako přihlášení do systémů. Obzvláště ne v moderních FTP serverech, které již ani nepoužívají chroot a vlastní /bin ...
ps -fC vsftpdale to je asi tak vše co mě napadá.
A lightweight, efficient FTP server written from the ground up with security in mind.Takže je logické že nemá takovou naprosto zbytečnou feature, jako je výpis přihlášených uživatelů (u anonymních FTP serverů to je nesmysl a normálním uživatelům snad už dnes prakticky nikdo telnet nebo FTP nepovolí).
Diky za to ps -fC vsftpd, to je OK, ale pri prihlaseni mi to navic zobrazi uzivatele nobody (takovy neexistuje a ani v ftp logach se nevyskytuje) ale pri prihlaseni kohokoli mi to vypise toho nobody....No, ten se musí vynechat
grep -v nobody
Proc by dneska nekdo nemel pristupovat pres FTPko???Ja vim, neni to vubec bezpecne, ale timto zpusobem funguji vsechny webhostinogve firmy.....Právě protože to není bezpečné. A pokud je to opravdu potřeba, tak by možná stálo za pouvažování použít jiný FTP server, který má ftpwho.
Proc by dneska nekdo nemel pristupovat pres FTPko???Ja vim, neni to vubec bezpecne, ale timto zpusobem funguji vsechny webhostinogve firmy.....Právě protože to není bezpečné. Prosimvas lidi, zase prestante blbnout a zpatky do reality. Kdyz nejakemu zakaznikovi na hostingu reknu, ze ma pouzivat SCP/SFTP, tak me posle do haje s tim, ze o tom v zivote neslysel. Co je tak hrozne nebezpecneho na sifrovanem FTP (SSL/TLS)?
w
/who
, tak se mi zdá že je to tento případ.
Tiskni
Sdílej: