abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: mandrake - vypnutie, cdrom

    26.7.2005 15:20 Duch
    mandrake - vypnutie, cdrom
    Přečteno: 100×
    nazdar, som cerstvy uzivatel linuxu. toto je moj prvy linux, prvy krat ho mam v pc a proste vsetko prvy krat. dal som si mandrake 10.0 s KDE - to je vraj najlahsie. chvilu som sa s tym hral potom som siel pc vypnut, lenze...nevyplo sa, len rebootlo. robil som to normalne cez to menu - odhlasit - vypnut. sledoval som log aj pri zapnuti aj pri vypnuti, vsetko v pohode (teda bolo tam napisane OK, inak sa v tom nevyznam velmi). kamarat mi poradil cez konzolu shutdown -h now. tak som sa hodil na roota, dal shutdown -h now...zacalo sa vypinat tak ako predtym, lenze hodilo ma do niecoho podobnemu DOSu...proste nejaky prikazovy riadok s logom mandrake a pytalo odo mna login. dal som root a zacalo sa vtedy vypinat. a znova...nevypol sa, iba restartoval a naspat do LILO.

    dalej mam problem s cdromkou. mam totiz 2, jednu mi najde hned, v druhej mi neotvori ani jedno cd. vsetko bolo v pohode, ked som si chcel na cd mandraku najst nejaky rpm od nejakeho icq clienta. dal som dnu cd, otvoril cez midnight commander, a pozeram...jedine tam ma byt 1 adresar, ale mne tam ukazalo adresar s "nazvom" "??????????" a par suborov s podobnym "nazvom". takto som skusal vsetky cd - vsetko rovnako. jedine cd mi precita moje rw s mp3, ale to je multisession a precita mi iba 1. session. tak vas poprosim - co s tym?

    ps: nenni nejaky iny sposob instalovania sw ako config, make make install? lebo mam len 466mhz stroj s 256ram a trva to dost dlho....dik

    pls odpovede piste pre BFU, proste nejak zrozumitelne...

    Odpovědi

    26.7.2005 15:27 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    jako prvni si asi nejdriv zkus stahnout a procist nejakou tu uzivatelskou prirucku:

    http://www.mandrivalinux.cz/download
    26.7.2005 17:09 Duch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    dakujem, aj to sa zide, ale samozrejme, ze tam riesenie na moj problem nie je, pretoze je to prirucka k pouzivaniu a nie riesitel problemov. akurat som vypil to APIC, aj ked neviem co to je.
    26.7.2005 19:39 noone | skóre: 7 | blog: xdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    Ahoj, pokud používáš APMD (Advanced Power Management daemon) a ne ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) tak zkus nahrát modul apm - jako root spusť:
    modprobe apm
    
    potom zkus počítač vypnout.
    26.7.2005 23:33 Duch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    a kde zistim ktore z toho pouzivam?
    27.7.2005 12:41 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    Vzhledem k tomu, že se počítač nechce vypnout, tak nejspíš ACPI nepoužíváš (buď ho ten počítač neumí, nebo je vypnuté).

    Zkus provést to modprobe o dva příspěvky výš. Když to projde bez chyby, můžeš zkusit vypnout počítač tím příkazem, co jsi zkoušel.
    Quando omni flunkus moritati
    27.7.2005 15:05 Duch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    no ked napisem "modprobe apm" dostanem hlasenie: FATAL: module apm not found
    27.7.2005 16:13 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    Tak to znamená, že ten modul nemáš. Jsou dvě možnosti - buď dokompilovat, nebo rozchodit ACPI (na to je tady dost návodů), pokud ho tvoje deska zvládne
    Quando omni flunkus moritati
    27.7.2005 16:18 noone | skóre: 7 | blog: xdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    Můžeš zkusit nahrát modul acpi - jako root spusť:
    modprobe acpi
    
    27.7.2005 17:11 Duch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    ked spustim modprobe acpi napise mi: WARNING: Error inserting processor (/lib/modules/2.6.3-7mdk/kernel/drivers/acpi/processor.ko.gz): No such device FATAL: Error inserting acpi (/lib/modules/2.6.3-7mdk/kernel/arch/i386/kernel/cpu/cpufreq/acpi.ko.gz): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)

    ale ja neviem co dmesg je...
    27.7.2005 17:24 ###
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    ale ja neviem co dmesg je...
    /var/log/dmesg
    27.7.2005 18:54 noone | skóre: 7 | blog: xdf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mandrake - vypnutie, cdrom
    Nainstaluj si zdrojové soubory svého jádra. A přečti si:
    cat /usr/src/linux/.config | grep -i -e apm -e  acpi
    
    Z toho budeš moudřejší.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.