Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
Mal som tri počítače pripojené na HUB, jeden s nich bol router, ale tomu odišiel disk. Preto som požiadal môjho providera, aby mi povolil prístup na internet z inej MAC adresy. Takže Jeden počítač nemá prístup k internetu.
Počítač, ktorý má povolený prístup na net má na sieťovej karte dve IP adresy. Potrebujem grafický prehliadač, Firefox, zobrazovať na počítači bez netu. Spúšťam Firefox ako vzdialenú aplikáciu, ale je to _pomalé_.
Nechcem, aby provider zistil, že z jedného na druhý počítač, idú rovnaké pakety, ako na idú aj smerom von. Myslím, že provider vie byť hnusný, keď chce. Navyše odkúpil v podstate všetkých internetových providerov v Košiciach a to spoplatňuje aj vzduch, ktorý pri počítači dýchate...
Ako teda môžem zamaskovať vnútornú LAN sieť na HUBe, na ktorom je pripojený "nepriateľ"?
PC1 (ip: 100.1.1.2) -- HUB -- PC2 (ip: 172.16.118.x, 100.1.1.1) | evil-router (ip: 172.16.118.254)
Zabudol som povedať, že nezoženiem sieťovku na PCI...Ako nezoženieš?
Jinak vás mohu ujistit, že jsem v praxi zatím zaznamenal více problémů s kartami 3COM než s Realteky. Pokud levná Realtek karta (Planet, Micronet, Edimax…) fungovala hned po zapojení (což fungovaly všechny kromě jedné), pak mne nevyšplouchla. Zato takové 3COM 905C, darmo mluvit. Není všechno zlato, co se třpytí…
Ale no tak, jste-li snob, užijte si to, ale nevnucujte ostatním, že musejí být také takoví.
či som snob neviem (ale každopádne budem tvrdiť že niesom ), snažim sa poradiť len veci o ktorých viem že (podľa mojích skúseností) nesklamú...
Kdybychom se bavili o nějaké netriviální zátěži, pak neřeknu, ale takhle?
mnohokrát sa stretávam s tým že sa chyba pri "pomalej práci" na sieťových aplikáciách (aj pri menšom počte užívateľov!) pripisuje "pomalosti" samotných klientov, servera, aktívnych sieťových prvkoch... a pritom stačí nahradiť iba sieťovky klientov za nejaké "lepšie" a čuduj sa svete, aplikácie reagujú rýchlejšie...
Jinak vás mohu ujistit, že jsem v praxi zatím zaznamenal více problémů s kartami 3COM než s Realteky.
neviem, u mňa je to skôr opačne... ale určite sa nájde kopec ľudí s podobnou skúsenosťou akú máte vy...
ipt_TTL.ko
), použije se to asi nějak takto:
iptables -t mangle -A POSTROUTING -o ethX -j TTL --ttl-set čísloDruhou a neuniverzální možnost představuje proxy server.
Tiskni
Sdílej: