Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
/etc/X11/XF86Config
či xorg.conf
(Section "Files"
), u nových se používá FontConfig (/etc/fonts/fonts.conf
a local.conf
). X Font Server nepoužívám, ale bylo by asi potřeba připsat cesty i pro něj. Na AbiWord by mělo být vliv právě nastavení FontConfigu. Ještě je potřeba ve všech adresářích se škálovatelnými fonty provést příkaz fc-cache
.
To, že to funguje v KDE i v OpenOffice, je hodně zvláštní. Jak si stojí jiné GTK programy, třeba Gnumeric či FireFox? Mohla by být chyba i v tom AbiWordu.
u nových se používá FontConfig (Diky, to byl hint spravnym smerem. Bohuzel jsem provedl jako prvni reinstalaci fontconfig (trva asi 5 sekund), ta patrne znovu zpristupnilo adresar s fonty. (Bohuzel, protoze ted nevim, co s tim presne bylo, jinak je to samozrejme prima :) Je mozne, ze se jednalo o tu cache (instalacni program ji obnovil automaticky), protoze jsem nikde zadne cesty nemenil (mam je nastavene dobre). Budu na to muset myslet, kdykoliv nainstaluji nove fonty (do /usr/local/share/fonts), bohuzel jsem nepouzival Abiword (a uz vubec fonty Times New Roman) tak casto, abych si vsiml, v jakem poradi jsem to vsechno instaloval. Jeste jednou diky. Inspirace pro ucebnici: Kapitola fonty v linuxu je bezpodminecne nutna! :)/etc/fonts/fonts.conf
alocal.conf
).
Tiskni
Sdílej: