Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
#lspci | grep -i modem 00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03) # lsmod | grep snd_intel8x0m snd_intel8x0m 20420 0 snd_ac97_codec 80248 2 snd_intel8x0m,snd_intel8x0 snd_pcm 107656 4 snd_intel8x0m,snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss snd 61060 10 snd_intel8x0m,snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_seq_oss,snd_seq,snd_seq_device,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_timer snd_page_alloc 10500 3 snd_intel8x0m,snd_intel8x0,snd_pcm # /usr/sbin/slmodemd --country=germany error: mdm setup: cannot open dev `/dev/slamr0': No such device or address error: cannot setup device `/dev/slamr0' # ls /dev/slamr* /dev/slamr0 /dev/slamr1 /dev/slamr2 /dev/slamr3 # /usr/sbin/slmodemd --country=germany --alsa ALSA support is not compiled in (see README for howto).A pritom jsme to kompiloval
#make ALSA_SUPPORT=1Nevite nekdo co s tim ? Diky IkaR
modprobe slamr
).
# modprobe slamr FATAL: Error inserting slamr (/lib/modules/2.6.12.5/extra/slamr.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg) # dmesg slamr: Unknown symbol get_device slamr: Unknown symbol put_device slamr: Unknown symbol device_release_driverZkompiloval jsem to bez alsy. Nevite co je jeste spatne ?
Sám jsem to několikrát řešil. Zaprvé, nejde to (zatím) s kernelem 2.6.13. Musí to být nanejvýš 2.6.12. Zadruhé, pro kernely 2.6.10 a vyšší jsou potřeba dva patche, které se snadno vygooglí například pod heslem "slmodem 2.6.10 patches" - prostě něco jako tady.
Po aplikování patchů je potřeba zkompilovat modul, klasicky make a make install. Pozor na driver snd-intel8x0m! Je plný chyb a s modemy ovládanými driverem slamr a démonem slmodemd nemá nic společného. Je třeba ho neloadovat, nejlépe vůbec nekompilovat, a používáte-li hotplug skripty při startu, pak přidat do /etc/hotplug/blacklist.
Pak modprobe slamr
(už by mělo fungovat). Dále slmodemd --country=CTR21EUROPE &
. Je tam i volba CZECH_REPUBLIC, ale tu nedoporučuji - nikdy mi nefungovala. Vychází ze starých informací a předpokládá u nás telefonní síť z doby kamenné. Pak vytáčení. Zkuste třeba kppp, s novějšími verzemi driveru a kernelu mi fungovalo. Pokud vám odmítne vytáčet se slovy "no carrier" a podobně, zkuste vypnout čekání na oznamovací tón a carrier (nosný signál).
Pokud nic nepomáhá, zkuste wvdial. Při spuštěném démonu slmodemd automaticky najde modem konfiguračním programem. Spusťte wvdialconf > /etc/wvdial.conf
Pokud autodetekce bude úspěšná, získáte konfigurační soubor. Do něj pak připište poslední řádku Carrier Check = no
a je to. Pokud stále po vytáčení selhává, zkuste si zagooglit a ve wvdial.conf si pohrajte s inicializačními příkazy Cx, Dx a Ex.
Hodně štěstí! A hlavně hodně vytrvalosti, ta se mi nakonec vyplatila.
Tiskni
Sdílej: