abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:00 | Komunita

    F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze

    Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.2. 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    19.2. 13:33 | IT novinky

    Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    19.2. 12:22 | Humor

    Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 38
    19.2. 06:00 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 05:55 | IT novinky

    Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 923 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Pcap, zachytavani 802.11 packetu (MAC frame)

    7.2.2006 22:54 ElseCZ
    Pcap, zachytavani 802.11 packetu (MAC frame)
    Přečteno: 403×
    Ahoj, mam problem pokusil jsem se napsat jeden jednoduchy programek pro pcap. Po dlouhem badani jak prilinkovat pcap knihovnu jsem nakonec narazil na problem:

    Zachytavam packety z wifiadapteru ktery podporuje promisc mode. Adapter preladim do kanalu nejblizsiho AP a prepnu na monitor mode. Zatim je vsechno v poradku. Pustim pcap_loop a cekam na prvni packet ktery pres fwrite zapisu do souboru. Nad mi ocekavani se packet zachytil. Koukam do souboru ktery ma ted neco pres 200bytes (to je prave velikost jednoho packetu). V tomto moment nastal problem. Nevim co jsem to vlastne prijmul. Zrejme by to mel byt packet od apcka pravdepodobne probe nebo beacon, zkousim tedy srounavat jednotlive biti s MAC ramcem. Prvnich par bytu odpovida. Ale pak si vsimnu necoho necekanyho. V poli kde by mela byt Adress2 mam najednou v prevodu na string napis ath0 (tedy adapter z ktereho jsem paket zachytil.) Takze mi muj prirozeny rozum rika ze to asi MAC ramec nebude. Muze mi nekdo poradit co jsem tedy vubec ulozil do souboru, pridava pcap packetu nejakej uvod ci co? Predem dekuji za pomoc. Else

    Odpovědi

    7.2.2006 22:57 Else
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pcap, zachytavani 802.11 packetu (MAC frame)
    Jeste zdrojak
    FILE* soubor;
    
    /*
     * dissect/print packet
     */
    void
    got_packet(u_char *args, const struct pcap_pkthdr *header, const u_char *packet)
    {
    	cout << "Zachycen packet o velikosti:" << fwrite(packet, 1, header->len, soubor) << endl;
    	return;
    }
    
    int main(int argc, char **argv)
    {
        
    	argc = 2;
    	argv[1] = "ath0";
    	
    	
    	soubor = fopen("muj.cap", "w");
    	char *dev = NULL;			/* capture device name */
    	char errbuf[PCAP_ERRBUF_SIZE];		/* error buffer */
    	pcap_t *handle;				/* packet capture handle */
    
    	bpf_u_int32 mask;			/* subnet mask */
    	bpf_u_int32 net;			/* ip */
    	int num_packets = 1;			/* number of packets to capture */
    		
    	switch ( argc ) {
    
      	case 1 : 
        	cout << "Musis zvolit agrumenty." << endl;
    		exit(EXIT_FAILURE);
      		break;
    
      	case 2 : 
        	if(argc == 2)
    	  	dev = argv[1];
    		break;
    		
    	default : 
        	cout << "Spatne zadane argumenty." << endl;
    		exit(EXIT_FAILURE);
      		break;
    	}
    	
    	/* get network number and mask associated with capture device */
    	if (pcap_lookupnet(dev, &net, &mask, errbuf) == -1) {
    		cout << "ERROR: Nemuzu ziskat masku pro. " << dev << endl;
    		cout << "ERROR: " << errbuf << endl;
    		net = 0; 
    		mask = 0;
    	}
    
    	/* Tisk infomace o zachytavani */
    	cout << "Adapter: " << dev << endl;
    	cout << "Pocet packetu: " << num_packets << endl;
    	
    	/* Otevri zachytavani na adapteru */
    	handle = pcap_open_live(dev, SNAP_LEN, 1, 1000, errbuf);
    	if (handle == NULL) {
    		cout << "ERROR: Nemuzu otevrit adapter " << dev << endl;
    		cout << "ERROR: " << errbuf << endl;
    		exit(EXIT_FAILURE);
    	}
    
    	/* Volani funkce po zachyceni jednoho packetu */
    	pcap_loop(handle, num_packets, got_packet, NULL);
    
    	/* Cisteni */
    	pcap_close(handle);
    
    	cout << endl << "Zachytavani kompletni." << endl;
    	fclose(soubor);
    	
    return 0;
    }

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.