Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
import sys
import Image
import ImageGrab
.
.
.
img=ImageGrab.grab()
.
.
.
Traceback (most recent call last): File "./programek.py", line 17, in ? import ImageGrab File "/usr/lib/python2.4/site-packages/PIL/ImageGrab.py", line 34, in ? import _grabscreen ImportError: No module named _grabscreenNic jsem k tomu na netu nenasel, akorat tady maji ten samej problem co ja. Nevite nekdo co s tim?
xwd
.
roura = os.popen("xwd -root") data = roura.read()a budeš mít ten obrázek bez psaní na disk
imagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
import -window root screenshot.pngNetvrdím, že je lepší či horší - je to prostě taky možnost.
... pripadne to ukladam (copy & rename) do zvoleneho adresare a souboru. Ehm, trochu divne, a proto bych se chtel zeptat, zda se to takhle dela, zda je to standardni.Já myslím, že jo. Tady moc na vybranou asi není. Snad jen, že místo copy & rename dej pouze rename, ať se ti v /tmp nehromadí soubory. Jestli budeš číst png z roury, tak se bez dočasného souboru objedeš úplně.
jinak tady je kod s pipe, ktery jsem vygeneroval:Hehe, nedokážu posoudit, myslím, že je to v pohoděimagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
#!/usr/bin/env python import subprocess cmd = ['xwd', '-root'] process = subprocess.Popen(cmd, stdout = subprocess.PIPE) file('vystup.xwd', 'w').write(process.stdout.read())Vřele doporučuji si zvyknout na modul subprocess. Možná je to trochu komplikovanější, ale zato se s externími programy zachází jednotně, lépe se předávají argumenty a můžeš úplně zapomenout na
os.system os.spawn* os.popen* popen2.* commands.*Jo a snad možná místo "open" je lepší psát "file".
#!/usr/bin/env python import gtk, gc width = gtk.gdk.screen_width() height = gtk.gdk.screen_height() screenshot = gtk.gdk.Pixbuf.get_from_drawable( gtk.gdk.Pixbuf(gtk.gdk.COLORSPACE_RGB, True, 8, width, height), gtk.gdk.get_default_root_window(), gtk.gdk.colormap_get_system(), 0, 0, 0, 0, width, height) screenshot.save('screenshot.png', 'png') del screenshot gc.collect()Více informací viz PyGTK FAQ.
Tiskni
Sdílej: