NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
pisi maly program v c-cku a potreboval bych vedet, jak dlouhy je double, nebo lepe jaka je jeho presna bitova struktura (kolik bitu je exponent atp.). Jak to na danem systemu zjistim? Jedna se o architekturu i386, gcc-4.1 (distro debian testing).
Dekuj za radu :)
Zdravi Michal
sizeof()
. Na velikost mantisy a exponentu se zkuste podívat třeba do seriálu, který nedávno vyšel na Rootu, je to asi tak druhý nebo třetí díl.
dekuji za odpoved, upresnim svuj problem: ja dostanu z pristroje 8byte, z toho prvnich 11 jsou "exponent bits" a zbylych 52 jsou "fraction bits" podle EEE754. Kdyz ted nactu techle 8byte do promene typu double (sizeof(double)=8, alespon na mem systemu), tak dostavam hodnotu o 4 rady mensi, napriklad misto 0.2 dostanu 0.00002. Hledam pricinu problemu. Napadlo me, jestli je opravdu ulozeny double podle EEE754 i na mem systemu. Proto dotaz, jak to zkontroluji?
jeste presneji, pristroj vraci hodnotu ve tvaru :
(ascii)0(ascii)#(binary)110100....
cili prvni dva byte jsou ascii 0 a ascii #, pak nasleduje 64 bitu.
nactu tedy vsechno (celkem 10 byte) do pole typu char a pak provedu
pointer_na_double=pole + 2;
No a chova se to jak jsem uvedl vyse... :)
Jeste jednou dekuji za pomoc
Zkuste se podívat na hodnoty maker FLT_RADIX
(mělo by být 2), DBL_MANT_DIG
, DBL_MIN_ËXP
a DBL_MAX_EXP
(je potřeba includovat <float.h>
), z nich by to mělo být vidět. U mne je to (na x86 i x86_64) 2, 53, 1024, -1021. Takže by to mělo být 53 bitů mantisy, 1 bit znaménko a 10 bitů exponentu.
V každém případě bych ale doporučoval nespoléhat na kompatibilitu binárního zápisu a napsat si na to konverzní funkci. Ušetříte si tím těžkou hlavu, kdybyste to někdy chtěl portovat na jinou platformu (třeba big endian).
moc dekuji, to je ono :) Na mem systemu jsou hodnoty totozne tj. 2, 53, 1024 a -1024.
Ano, kompatibilita mym resenim trpi. Mohl bych vsechna data nacist jako ascii a pak je zkonvertovat pomoci atof(), coz je z hlediska kompatibility bezproblemove. Nicmene rad bych se tomuto reseni vyhnul kvuli rychlosti. I za cenu ztraty kompatibility.
Tiskni
Sdílej: