Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Vim ze je to hloupy dotaz ale potreboval bych pomoct s konstrukci regularniho vyrazu.
Situace je nasledujici: mam v retezci obsah adresare, tedy jmena vsech podadresaru a souboru, vzajeme oddelenych " \n"
. Potrebuji ziskat pouze soubory zacinajici:
soubor[0-9]{1,3}.xmljsem regularni piskle. Nemohu na to prijit. Dekuji slechcetnym pomocnikum
Slibuji ze problematiku nastuduji.
soubor[0-9][13]\.xml $
(na každý řádek, jak řetězec rozdělit závisí na tom, v čem to vlastně máš napsaný).
ls | egrep soubor[0-9]\{1,3\}.xml
Hmm neco shnileho je ve state Danskem, takhle sem to taky zkousel ale nefungovalo to podle mych predstav. Kazdopadle diky. Zatim resim operativne, viz. nize.
Apropos, jaky mate nazor na to, ze filtrovani souboru provadim jakymsi filtrem implementujici FilenameFilter
. To znamena, ze tento filtr projde cely aktualni adresar a kontroluje nazvy souboru/adresaru, cim bude adresar vetsi tim bude program pomalejsi. Je nejaky jiny, rychlejsi zpusob??
soubor[0-9]{1,3}.xml
správná – vybere soubory s názvem soubor a za ním 1 až tři číslice. Problém bude spíš v kódu okolo.
Pattern pattern = Pattern.compile("soubor\\d{1,3}.xml"); String[] a = "soubor1.xml\nsoubor.xml\nsoubor235.xml\nsoubor123.Xml\nnesoubor123.xml".split("\n"); for (String s: a) { if (pattern.matcher(s).matches()) { System.out.println(s); } }Pozor na to, že
matches()
kontroluje přesnou shodu s celým řetězcem, tj. nesmíte mít na začátku nebo konci jiné znaky.
kregexpeditor
.
Tiskni Sdílej: