Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Nejnovější publikace v knižní edici správce české národní domény nese název ESP32 prakticky a jejím autorem je Martin Malý. Kniha je průvodcem ve světě výkonných a velmi bohatě vybavených mikrokontrolérů společnosti Espressif. V knize se naučíte, jak využít tento čip pro různé projekty, od základního nastavení a programování ESP32 v Arduino IDE, přes připojení k Wi-Fi a Bluetooth, až po pokročilé techniky, jako je realtime operační systém FreeRTOS, příjem signálu z družic nebo programování v ESP-IDF.
Byl představen nový oficiální 7palcový Raspberry Pi Touch Display 2. Rozlišení 720 × 1280 pixelů. Cena 60 dolarů.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Byla vydána verze 0.4.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Z novinek lze vypíchnout počáteční podporu Rustls, tj. implementaci TLS v Rustu. Společnost Cloudflare uvolnila framework Pingora letos v únoru pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána první pre-release verze desktopového prostředí Xfce (Wikipedie). Vydání ostré verze je plánováno na 15. prosince. Současně byla vyhlášena soutěž o výchozí wallpaper pro Xfce 4.20. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu.
Přímý přenos z konference OpenAlt 2024, jež probíhá tento víkend v prostorách FIT VUT v Brně. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
Zdravím všechny, doufám že jsem zvolil název který bude dostatečně korespondovat s mojí otázkou. Pokouším se definovat pomocí Ant
běh překladu svého programu v Javě. Ale nedaří se mi přijít na to jak definovat přibaleni knihoven v /lib
do výsledného jar archivu.
Jdu na to následujícím způsobem, obsah části build.xml
. . . <target name="jar" depends="classes"> <mkdir dir="${build}" /> <pathconvert property="jar.class-path" pathsep=" " refid="classpath"> <map from="${basedir}\lib\" to="./lib/"/> </pathconvert> <jar jarfile="${build}/${app.jar}" basedir="${classes}"> <manifest> <attribute name="Class-Path" value="${jar.class-path}"/> <attribute name="Main-Class" value="cz.neco.main"/> </manifest> <include name="cz/neco/**" /> <include name="${lib}/**" /> </jar> </target> . . .Související otázkou je také správná definice manifestu.
Poradí prosím někdo, dělám to poprvé a nějak ne a ne na to přijít. Sem si jistý, že chyba se nachází mezi klávesnicí a židlí.
Ahoj,
momentálně nemám jak to otestovat, ale pokud vím, ant
pro správu projektu jako výchozí nástroj používají Netbeans. Možná by stálo za to vyzkoušet v nich vytvořit jednoduchý projekt s nějakou externí knihovnou a podívat se, jaký build.xml
z toho vypadne.
Tiskni Sdílej: