abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ovládáni zařízení na COM pomocí C

    22.6.2007 11:32 bukowski | skóre: 11
    ovládáni zařízení na COM pomocí C
    Přečteno: 408×
    Zdravim

    mám na sériovém portu připojené zařízení a potřebuju číst stav DCD (Data Carrier Detect), a zároveň posílat každé 3 sec, že žiji. Potřeboval bych nakopnout jak na to. Když použiji TIOCMIWAIT tak čeká dokud se nezmění bit na DCD (nemá timeout) ale já potřebuji posílat každé 3 sec heartbeat a když použiji select() tak ten mi zase nereaguje na DCD. Vlákno použít je asi blbost nebo fork ()? Rád se přiučím předem dík za odpověď

    Odpovědi

    22.6.2007 13:08 radikn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    Kdysi jsem delal program, ktery z COM portu prepisoval do textoveho souboru vypis uskutecnenych odchozich hovoru z telefonni ustredny. Urcite by se to dalo udelat podle toho. Klidne ti to poslu, na jaky e-mail?
    22.6.2007 13:53 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    Myslím, že vlákna by se použít dala. Třeba takhle:
    #!/usr/bin/env python
    import sys, os, threading, tty, fcntl, struct, time
    
    class CD_thread(threading.Thread):
        def __init__(self):
            threading.Thread.__init__(self)
            self.fd = fd
    
        def run(self):
            while True:
                fcntl.ioctl(fd, tty.TIOCMIWAIT, tty.TIOCM_CD)
                lock.acquire()
                print "DCD changed"
                lock.release()
    
    fd = os.open('/dev/ttyS0', os.O_RDWR | os.O_SYNC)
    lock = threading.Lock()
    cd_thread = CD_thread()
    cd_thread.start()
    
    try:
        while True:
            lock.acquire()
            print "heartbeat"
            os.write(fd, "\xff"*100)
            lock.release()
            time.sleep(3)
    except:
        cd_thread._Thread__stop()
    
    Hlavní vlákno každé tři sekundy něco pošle na sériový port, přičemž jiné vlákno hlídá změnu stavové linky DCD. Zámek hlídá, aby si vlákna moc nelezla do zelí (ale to se stejně trochu děje). Zdá se, že to funguje, ze sériového portu skutečně něco leze a na DCD to reaguje, ale fakt nevím, jestli nemůže nastat nějaká problémová situace.
    22.6.2007 18:24 macrek | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    podla mna vlakno na to kludne pouzi, da sa aj fork(), ale vlakno je na to IMHO v pohode.
    An eye for an eye makes the whole world blind.
    Josef Kufner avatar 22.6.2007 18:43 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    man 2 signal
    man 2 alarm
    
    Je to jednoduché a mělo by to fungovat bez problémů. Spočívá to v tom, že si nastavíš, za jak dlouho ti má jádro poslat signál SIGALRM. A jakýkoliv příchozí signál by měl přerušit ten syscall, který se během něho prováděl. Takže do obsluhy signálu bych dal jen nastavení nějakého flagu a pořešil to v hlavní smyčce (nebudeš mít problémy se synchronizací).
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    25.6.2007 12:01 bukowski | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    tak SIGALRM ten syscall neprerusi jen provede urcenou funkci tak jsem to udelal takhle
    
     void sig_alrm(int signo)
    {
      printf ("posilam heartbeat\n") ;
      alarm(3);  //znovu za 3 sec
    }
    
    int main() 
    { 
      int fd,er, rts = TIOCM_RTS, dtr = TIOCM_DTR, talk;
      if ((fd=open("/dev/ttyS0", O_RDWR | O_NOCTTY | O_NONBLOCK)) < 0) 
    	{
    		perror("open_port: Unable to open /dev/ttyS0 - ");
    		return 1;
    	}
      //nastav bity potrebuju volty na diodu
      ioctl(fd, TIOCMBIS, &rts);
      ioctl(fd, TIOCMBIC, &dtr);
      
      if (signal(SIGALRM, sig_alrm) == SIG_ERR)
            perror("signal(SIGALRM) error");
      
    
      while(1){
    	alarm(3);
    	er = ioctl(fd, TIOCMIWAIT, TIOCM_CAR);
      	if (er < 0)
      	{
        		if (er != EINTR /*ERESTARTSYS*/)
          		perror("wait_DCD");
    	}
      	else {
    		alarm(0);
    		if (ioctl(fd, TIOCMGET, &talk) < 0)
        		perror("get_DCD");
    		if (talk & TIOCM_CAR)
    			printf ("1\n");
    		else
    			printf ("0\n");
    	}
    }
    close (fd);
    } 
    25.6.2007 13:16 petris
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    preruseni si musite vyzadat, viz man siginterrupt ;-)
    25.6.2007 15:32 bukowski | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    diiik super beha to
    
    
    static int s, alarm_flag = 0 ;
    static struct sockaddr_in server_address;
    
    void send_data (int data)
    {
      if (sendto(s, &data, 1, 0, (struct sockaddr*)&server_address, sizeof(server_address))==-1)
      	{perror("Error sending datagram: "); close(s); exit(-1); }
    }
    
    
    void sig_alrm(int signo)
    {
      alarm_flag++;
    }
    
    int main() 
    { 
      int fd, rts = TIOCM_RTS, dtr = TIOCM_DTR, talk, mask = TIOCM_CAR, result, DCD,er;
    
      
      s = socket(PF_INET, SOCK_DGRAM, 0);
    
      if (s == -1) {
        perror("Server: Error Opening socket \n");
        exit (-1);
      }
    
      // pripravime adresu serveru 
    
      server_address.sin_family=AF_INET;
      server_address.sin_port=htons(32000);
      server_address.sin_addr.s_addr=inet_addr("127.0.0.1");
    
      printf("Sending datagram to server\n");
    
      // posleme datagram na pripravenou adresu serveru
    
      //open the device
    
      if ((fd=open("/dev/ttyS0", O_RDWR | O_NOCTTY | O_NONBLOCK)) < 0) 
    	{
    		perror("open_port: Unable to open /dev/ttyS0 - ");
    		return 1;
    	}
      
      //nastav bity potrebuju volty na diodu
      ioctl(fd, TIOCMBIS, &rts);
      ioctl(fd, TIOCMBIC, &dtr);
    
      siginterrupt (SIGALRM,1);
      if (signal(SIGALRM, sig_alrm) == SIG_ERR)
            perror("signal(SIGALRM) error");
      
    
      while(1){
    	alarm(3);
      	if ( ioctl(fd, TIOCMIWAIT, TIOCM_CAR)< 0) if (errno != EINTR /*ERESTARTSYS*/) perror("wait_DCD");
    	if (alarm_flag) {
    		printf ("posilam heartbeat\n") ;
    		send_data (1);
    		alarm_flag = 0;
    		}
      	else {
    		alarm(0);
    		if (ioctl(fd, TIOCMGET, &talk) < 0)
        		perror("get_DCD");
    		if (talk & TIOCM_CAR)
    			{printf ("1\n");send_data (10);}
    		else
    			{printf ("0\n");send_data (0);}
    	}
    }
      close(fd);	
      close(s);
    }
    
    25.6.2007 16:47 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ovládáni zařízení na COM pomocí C
    Také je dobré zkontrolovat hodnotu příznaku SA_RESTART, viz sigaction(2).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.