Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
/usr/src/linux
, což se vám ta chybová hláška snaží říct (případně upgradovat na aktuální kernel-package).
jaj takze moj linux-source.2.6.20 by som mal premenovat na linux a v nom ? lebo ja som povodne to skusal usr/src/linux-source.2.6.20/To asi ne, to by se mělo při instalaci nalinkovat takto samo - že totiž
/usr/src/linux
bude odkazovat na poslední nainstalovaný "kernel-source". Adresář /usr/src/linux nemáte? - ještě jednou si pořádně projděte ten návod.
takze asi by to malo byt usr/src/linux/linux-source2.6.20/ a tu to vykovat ano?V tom návodu je bohužel vynechána podstatná informace o linkování, takže nejdřív proveďte tu 3. řádku (samozřejmě se svým číslem jádra) a pak pokračujte v /usr/src/linux (viz první screenshot v návodu).
cd /usr/src sudo tar --bzip2 -xvf linux-source-2.6.10.tar.bz2 sudo ln -s /usr/src/linux-source-2.6.10 /usr/src/linux cd /usr/src/linuxAč to nerad říkám, na českou dokumentaci Ubuntu se moc nespoléhejte a raději si to ověřujte v té oficiální.
vypada ze by to mohlo fungovat , ked dojdem domov tak vyskusam , ak sa vam chce a nebudu as moc otravovat mozte mi vysvetlit co tym vlastne myslite?Ten příkaz
ln -s
odkáže adresář /usr/src/linux (který hledají standardní postupy) na ten aktuální s vaším zdrojákem. Aspoň tak nějak přibližně, kdyžtak mě někdo doplní.
este na zaver by som sa chcel opytat ci treba venovat pozornost na vyriesenie WARNINGov pri kompilaciiIt depends
Tiskni
Sdílej: