Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
make gcc -std=c99 -pedantic -Wall -W -g -c linux.c linux.c: In function ‘main’: linux.c:26: error: ‘S_IFMT’ undeclared (first use in this function) linux.c:26: error: (Each undeclared identifier is reported only once linux.c:26: error: for each function it appears in.) linux.c:27: error: ‘S_IFBLK’ undeclared (first use in this function) linux.c:28: error: ‘S_IFCHR’ undeclared (first use in this function) linux.c:29: error: ‘S_IFDIR’ undeclared (first use in this function) linux.c:30: error: ‘S_IFIFO’ undeclared (first use in this function) linux.c:31: error: ‘S_IFLNK’ undeclared (first use in this function) linux.c:32: error: ‘S_IFREG’ undeclared (first use in this function) linux.c:33: error: ‘S_IFSOCK’ undeclared (first use in this function) make: *** [linux.o] Error 1Vsechny tyto konstanty by se podle me meli nachazet v /sys/stat.h knihovne, ta je vsak v programu includovana (viz onen exapmle z dokumentace). Co je tedy spatne?
-std=c99
. Nicméně proč zrovna to vadí nevím.
POSIX does not describe the S_IFMT, S_IFSOCK, S_IFLNK, S_IFREG, S_IFBLK, S_IFDIR, S_IFCHR, S_IFIFO, S_ISVTX bits, but instead demands the use of the macros S_ISDIR(), etc. The S_ISLNK() and S_ISSOCK() macros are not in POSIX.1-1996, but both are present in POSIX.1-2001; the former is from SVID 4, the latter from SUSv2.Použijte buď std=gnu99 nebo si zjistěte, kde jsou definována ta POSIXová makra a použijte ta.
Tiskni
Sdílej: