Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
argv[]
do připraveného pole. Ovšem tištění platných parametrů problém nedělá. Zde je část zdrojového kódu:
#include < stdio.h >
#include < stdlib.h >
#include < string.h >
int main(int argc, char * argv[])
{
char argvtemp[100];
strcpy(argvtemp,argv[1]);
.
.
.
Při spuštění dělá toto:
~$ ./program --parametr="Super věc"
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
Když se na to podívám přes gdb
tak uvidím toto:
Breakpoint 1, main (argc=1, argv=0xbf864434) at desccreator.c:8
8 strcpy(argvtemp,argv[1]);
(gdb) step
Program received signal SIGSEGV, Segmentation fault.
0xb7e22cc0 in strcpy () from /lib/libc.so.6
A když napíši tohle namísto strcpy():
printf("%s\n",argv[1]);
přeložím a spustím, dostanu normálně:
~$ ./program --parametr="Super věc"
--parametr="Super věc"
Nevíte někdo co s tím? Už si opravdu nevím rady. Připadá mi to na hlavu postavené, strcpy()
přece z argv[]
jen čte stejně jako printf()
, tak proč u kopírování dochází k chybě a u tištění ne? Do programu takhle načítám data poprvé takže možná že dělám někde chybu. Budu vděčný za každou radu.
argc
funkce main. Dále je třeba dát pozor na délku řetězce.
char *p; … if (argc >= 1) { p = malloc(strlen(argv[1])+1); if (p != NULL) { strcpy(p, argv[1]); } } …
argc >= 2
.
Breakpoint 1, main (argc=1, argv=0xbf864434) at desccreator.c:8argc=1 a ty sa snazis citat z argv[1].
gdb
už ano. Proto ten argc=1
, což jsem si měl taky všimnout. Takže během všelijakých úprav se zdrojovým kódem jsem dostávál zkreslené informace o pravém původci chyby což v mém případě byla malá chyba v jedné funkci kterou jsem si napsal a chtěl rychle otestovat, proto ten nedotažený kód. Ale jak vidno měl jsem ho přece v tomto případě dotáhnout, dříve bych přišel kde dělám chybu. Taková stupidní chyba - připadám si jak blbec. Velice díky za rady.
Tiskni
Sdílej: