Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Byla vydána nová verze 257 správce systému a služeb systemd (GitHub).
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, nově oficiálně běží také na architektuře arm64. Podporován je Apple Silicon (YouTube) je i Raspberry Pi 5 (YouTube).
Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
GNU Shepherd (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Po 21 letech. Jedná se o init systém a správce služeb napsaný v Guile Scheme. Původně se jmenoval GNU dmd (Daemon managing Daemons). Používá se v systému GNU Guix.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.23.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
Zdravím frajeři,
potřeboval bych poradit, koumu v php načítání novinek z domovského serveru,
ale zádrhel může být v tom když má někdo zakázaný načítání vzdálených souborů.
Testoval jsem si doma a když jsem to povypínal tak mi šlo pomocí
file a readline soubor načíst ale to se mi vubec nelíbí a navíc si myslím že to jde jen díky tomu že jsem tam něco pokazil.
A dostal jsme nápad, že bych to ošmelil pomocí htaccess, jsem teďka na intru jinak bych to mohl vyzkoušet navíc bych se asi týden mořil s tím to pravidlo napsat nějak funkčně a nakonec by mi to ještě nejelo, takže nápad je zhruba takovejhle: (píšu z hlavy pro představu)
mod_rewrite
-pokud soubor neexistuje
-pokud ten co soubor načítá jde z locahostu (takže jen script)
Rule ^/neexistujicisoubor1_novinky.xml http://news.kdyby.org/rss
kdyby se mi povedlo takhle ošmelit načtení soboru tak už by nebyl problém
dotaz 1: je to vůbec možný/bezpečný/proveditelný (neposílám citlivý data)
dotaz 2: kdyby někdo měl nápad jak to pravidlo skutit byl bych rád kdyby se o něj podělil
Předem děkuji za odpovědi a nápady :)
dotaz 1: je to vůbec možný/bezpečný/proveditelný (neposílám citlivý data)
V dokumentaci Apache jsem se příliš nehrabal, ale řekl bych, že těžko půjde provést rewrite na jiný server - v příkladech/průvodci je tenhle případ většinou tak, že je stejný server, ale změní se doména/adresář... (a nebo je místo klasického rewritu proveden redirect)
když má někdo zakázaný načítání vzdálených souborů
Zkoušel jste to obejít pomocí něčeho jako HttpRequest? (nikdy jsem s tím nepracoval, takže nevím, co za speciální nastavení to potřebuje).
Toho jsem se docela bál :( ale půjdu to teď otestovat
Ale co se týče HttpRequest tak jsem koukal do dokumentace a chce to curl a ještě nějaký moduly a to mi nikdo nezaručí že budou všude :(
Kdyby měl někdo ještě nějaké nápady tak sem s nimi, jsem jedno ucho :)
myšleno v php.ini
allow_url_fopen Off
allow_url_include Off
a podobné
jde mi prostě o načítání novinek v administraci nebo dalších dat který budou přístupný na domovské stránce (kdyby.org)
chci načítat pomocí php, vyparsovat data a pak podle potřeby zpracovat
vyjste mě frajeři ani jeden nepochopili
Já chci načíst data ze serveru kdyby.org (pro ten redakční systém domovskej) a chci vyřešit co nejvíce možností jak tohle načíst, protože někdo bude mít zakázané tohle tak to udělám tímhle apod.
Nad všema možnostma cos jsi mi vyjmenoval jsem přemýšlel a ten htaccess mi přišel jako nejmenší prasárna samozřejmě nemůžu pokrýt všechna nastavení, ale časem bych jich chtěl pokrýt co nejvíc
Tiskni Sdílej: