V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Nějak jsem nepochopil, že se chceš vyhnout binárnímu čtení.Myslel som to tak, ze tie struktury v pamati budem moct citat podobne ako by ich cital proces ktoremu patria. Napr. takto st_rec.name. A nemusel to citat ako nejaky prud dat, kde by som musel vediet kde jedna premenna konci a ina zaciana. Takze hovorite, ze zdielana pamat. Tak skusime.
nebo rodič po získání informací tyto "natlačí" do potomka, který si je zapamatujemohli by ste toto konktretne specifikovat, ako by sa to dalo urobit? Musela by tam byt nejaka aktivita na strane potomka. resp. musel by data nejak spracovavat?
fread(ptr, sizeof(*ptr), 1, stream); ptr->name
není už tak hrozné. Akorát by se v potomkovi muselo zacházet s dvěma vstupy naráz (UDP a tahle roura), a to je trochu složitější - buď přes přes select() nebo neblokující režim. Sdílená paměť bude opravdu lepší řešení, pokud je možné ji použít.
(pthread_mutexattr_setpshared(&attr, PTHREAD_PROCESS_SHARED)
. Do přílohy jsem kdyžtat sesmolil ukázkový program, který dělá zhruba to co xsustek chce (abych si vyzkoušel, že to co radím doopravdy funguje). Dost by mě zajímalo srovnání výkonu oproti jiné meziprocesové synchronizaci...
Nechcem k tomu pouzit vlakna.
To je docela chyba, protože právě tohle je jedna z největších výhod threadů. Můžete sice použít sdílenou paměť, ale tím si nepomůžete, stejně budete muset řešit otázku synchronizace (např. pomocí semaforů).
Tiskni
Sdílej: