Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Nějak jsem nepochopil, že se chceš vyhnout binárnímu čtení.Myslel som to tak, ze tie struktury v pamati budem moct citat podobne ako by ich cital proces ktoremu patria. Napr. takto st_rec.name. A nemusel to citat ako nejaky prud dat, kde by som musel vediet kde jedna premenna konci a ina zaciana. Takze hovorite, ze zdielana pamat. Tak skusime.
nebo rodič po získání informací tyto "natlačí" do potomka, který si je zapamatujemohli by ste toto konktretne specifikovat, ako by sa to dalo urobit? Musela by tam byt nejaka aktivita na strane potomka. resp. musel by data nejak spracovavat?
fread(ptr, sizeof(*ptr), 1, stream); ptr->name
není už tak hrozné. Akorát by se v potomkovi muselo zacházet s dvěma vstupy naráz (UDP a tahle roura), a to je trochu složitější - buď přes přes select() nebo neblokující režim. Sdílená paměť bude opravdu lepší řešení, pokud je možné ji použít.
(pthread_mutexattr_setpshared(&attr, PTHREAD_PROCESS_SHARED)
. Do přílohy jsem kdyžtat sesmolil ukázkový program, který dělá zhruba to co xsustek chce (abych si vyzkoušel, že to co radím doopravdy funguje). Dost by mě zajímalo srovnání výkonu oproti jiné meziprocesové synchronizaci...
Nechcem k tomu pouzit vlakna.
To je docela chyba, protože právě tohle je jedna z největších výhod threadů. Můžete sice použít sdílenou paměť, ale tím si nepomůžete, stejně budete muset řešit otázku synchronizace (např. pomocí semaforů).
Tiskni Sdílej: