Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
use strict; use utf8; use locale; use XML::Simple; binmode (STDIN, 'utf8'); binmode (STDOUT, 'utf8'); binmode (STDERR, 'utf8'); ... $desc="kamém2,"; print "BRK2>$desc\<\n"; if ($desc =~ /žitkov..?.?\s+(ploch..? )?(dom. )?(je )?(cca )?(\d+)\s*m2/) { $uzitkova_plocha = $5; } elsif ($desc =~ /ÚP:? (\d+)\s*m2/) { $uzitkova_plocha = $1; } print "BRK3\n";V podstate veľmi jednoduchá vec, ktorá parsuje súbor tak ako má. Pri niektorých vstupoch (100% reprodukovateľné), napr. ak $desc obsahujé 'ém2,' tak to na riadku s ÚP začne cykliť a dokáže to vyťažiť jeden procesor na 100%. Riešenie (A) je zmeniť ÚP na UP - to by som chápal. Riešenie (B) je pridať k RE case insensitive flag. Napadá vás nejaké riešenie, ktoré je rozumnejšie? Testované v perle 5.8.8 a 5.8.7
/ÚP:? (\d+)(?=\s*m2)/
Tiskni
Sdílej: