Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
-O/dev/null
-o/dev/null >/dev/null
?
Čo to znamená, že sa nenačítajú?
Ty logy v dev jsou celkem zbytečné. Ale pokud to běží pod Cygw., tak se tam stejně neukládají.
Testoval jsem to na své stránce s počítadlem, kde se můžu podívat na statistiky a hlásí mi to pouze přístup z mé IP. Pokud ale vložím adresu proxy ručně do prohlížeče, vše je ok. V somefile je adresa ve formátu např. 203.193.138.148:8080.
jóóó rastos, to je ončo :) díky. Jenom ještě zlobí wget, píše: "line 8: -adresa proxy-: command not found".
Jinak načítá to IP z somefile perfektně!!!
Jo, zapoměl jsem dodat, načítá, ale wget neakceptuje :(
prikaz
dal "pipeline" - viacero príkazov, ktoré si odovzdávajú výstup na vstup cez | A potom si sa pokúšal získať výstup z vykonania tej premennej. To nejde. Ale ide získať priamo výstup z tej pipeline do premmennej. Z toho plynula moja prvá rada. Do príkaz získať rovno výstup z tej pipeline. Ale potom musíš aj upraviť aj to
export http_proxy=`$prikaz`na
export http_proxy=$prikaz(resp. to urobiť v jednom kroku). Každopádne, keď to nefunguje, tak sa oplatí robiť
bash -x menoskriptu
. Tam uvidíš aké hodnoty sa vlastne priradia do premenných a ako vyzerá príkaz po nahradení premenných. Prípadne tam ešte prihoď sem tam nejaké echo $premenna. Možno je ešte zádrhel v tom ako vyzerá "adresa stránky".
rastos - díky moc za pomoc!!! Kód tedy vypadá nyní takhle:
#!/bin/bash
n=1
while [ $n -lt 6427 ]; do
prikaz=`sed -n "$n"p somefile.txt | cut -f1`
let n=n+1
export http_proxy=$prikaz
wget "http://vereca.kvalitne.cz/" -bq -T30
done
ale na počítadle se to neprojevý a ani ve statistice nevidím přístupy z proxy... :( Pomůžeš prosím?
-bq
, možno niečo povie. Inak to vyzerá na zlú hodnotu v tom http_proxy
.
Tiskni
Sdílej: