Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Ahojte
Ako sa dá cez source načítať súbor s premennými do funkcie tak, aby premenné zo sourcnutého súboru boli len lokálne
pre danú funkciu?
Jestli myslite bash, tak pomoci local.
Local poznam, ale neviem ako ho aplikovat, aby boli vsetky premenne zo suboru ktory nacitam cez source automaticky deklarovane ako local.
source
(tečka) funguje prostě přesně tak, jako byste místo toho příkazu vložil do vašeho skriptu příslušný soubor.
Myslel jsem to tak, ze pokud ten soubor budete sourcovat jen uvnitr funkci, tak primo v nem muzete ty promenne deklarovat jako local. Pokud by mel sourcovany skript zustat samostatne spustitelny nebo sourcovatelny i mimo funkce, tak to s local nepujde.
Zalezi na tom, co presne delate. Jestli je opravdu potrebujete jako lokalni, nebo vam jde jen o zachovani hodnot puvodnich promennych, nebo jeste neco jineho. Dost mozna si vystacite jen se subshellem, pripadne parsovanim set, atd.
f() { ( source ... ... ) }
#!/bin/bash set -x function promenne() { eval local $(cat /home/honzas/temp/promenne) echo "$ahoj" echo "$cau" } promenne echo "$ahoj" echo "$cau"obsah souboru
promenne
vypada takto:ahoj="ahoj jak se mas" cau="cau mam se dobre"
Tiskni
Sdílej: