Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda existují nějaké informační systémy pro řízení v IT oddělení - mám na mysli něco jako helpdesk, zadávání úkolů, evidence majetku (HW, SW), provozní kniha serveru atd...
Nejlépe v PHP (nebo i ASP) + MySQL (i MSSQL).
Děkuji za pomoc. Tomas
Ahoj,
moc diky za tip! Ten GLPI vypada fakt asi nejlip z toho seznamu, co si posilal. Dokonce tam je i castecny preklad do cestiny - to by se kdyztak dodelalo. Ted jenom hledam, jestli to umi i Active Directory a pripadne MS SQL...
Tomas
No to Active Directory by tam podle vseho melo jit: dival jsem se na par franc. tutorialu - prakticky jenom teda na printscreeny :o)
Jinak umi to i pripadne autentizovat pomoci POP/IMAP emailovou schranky - to mi prijde ale takove divne, navic tyto protokoly nemam na Exchange povolene.
Jeste by bylo super, kdyby , ale jeste bych se nejak potreboval aby to umelo i tu MS SQL databazi, protoze pak uz bych jen do IIS doinstaloval PHP
Druhou moznosti (tu bych mozna videl jako lepsi a hezci) je postavit nejaky LAMP server. Pak by slo vyuzit nejen GLPI, ale i Wiki, moodle...
Tomas
Nedělám v PHP, ale v Debianu se podpora IMAP dá do PHP nejspíš doinstalovat příslušným balíčkem php5-imap.
Ahoj,
tak zkousim pomalu plnit do GLPI testovaci data (ktera potom prejdou v ostra) - jde to uplne v pohode.
Jenom jsem neprisel na to jak se pridavaji polozky do planovani. Kdyz tam vlezu, mam to policko Add zasedle, tak nevim kde je chyba.
Dekuji Tomas
skuste egroupware alebo phpgroupware. instalace a konfigurace oboch zabere na linuxe cca 0,5h. ubuntu ich ma dokonca v repozitarich.
<flame>
Napis si to sam:) Dneska nikdo nechce cist cizi zdrojaky a tak radsi kazdej admin pise svuj vlastni IS. Dukazem pro moje tvrzeni je asi milion nedodelanejch systemu, ktery resi tenhle problem.
</flame>
Používáme už strašně dlouho TUTOS - www.tutos.org/homepage/index.html Primárně je sice určený na jiné věci, ale vyhovuje a zvykli jsme si na něj.
ZDAR!
Dobry den,
chci se zeptat nejakou web aplikaci (php/myslq) pro vytvareni dochazky ci planu sluzeb. Diky za kazdy link.
Stepan
Tiskni
Sdílej: