Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Tu ruskou verzi stránek ale asi v cp1250 nemáte, že?
Ty HTML entity v e-mailu se snad správně nezobrazí? Vy ten e-mail asi teda posíláte jako textový (plain/text) a do něj prostě dáte to co vám přijde z formuláře. Asi ten e-mail budete muset posílat v UTF-8 a entity převést.
Ještě rýpnutí - že by kvůli používání UTF-8 na webu bylo nutné předělat celé stránky... to je snad jen výsada PHP
meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
texty jsou ulozene pomoci html entit (nas redakcni system si to takto ulozi) S tim mailem je to jak popisujes, potrebuji ty entity prevest a pak poslat.
Jinak ohledne toho rypnuti, prevedeni stranek na UTF-8 neni mozne z toho duvodu, ze stranky funguji na RS na kterem funguje dalsich cca 3000+ webu na spolecnem jadre. Pokud bych udelal hack pro tyto jedny, zase bych musel testovat co se mi rozsype a co ne a to neni prace na jedno odpoledne.
Znaková sada windows-1250 neobsahuje azbuku, takže neexistuje žiaden spôsob ako by email vo formáte plaintext kódovaný vo windows-1250 mohol zobraziť azbuku. To že to bol prehliadač schopný odoslať je dané tým, že to predtým prepísal na entity, ktoré by v HTML boli zobraziteľné.
Buď do svojho systému dorobíte podporu pre rôzne kódovania pre rôzne weby, alebo prejdete na UTF8. Tá druhá možnosť mi príde jednoduchšia a celkovo robustnejšia...
Alebo dorobíte škaredý hack, ktorý pri odosielaní mailov z tejto ruskej verzie webu odošle plaintext s kódovaním windows-1251 a predtým tie HTML entity prekope späť na ruské znaky.
Takže nejspíš převést text e-mailu do utf-8, pak html_entity_decode s charset
nastaveným na UTF-8
a posílat e-mail v utf-8... Nedokážu si představit, jak jinak to udělat, kromě poslání mailu jako HTML (a i v tom případě je slušností poslat textovou verzi).
Těmi 3000+ weby ve mě docela probouzíte zvědavost
Tiskni
Sdílej: