Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Tu ruskou verzi stránek ale asi v cp1250 nemáte, že?
Ty HTML entity v e-mailu se snad správně nezobrazí? Vy ten e-mail asi teda posíláte jako textový (plain/text) a do něj prostě dáte to co vám přijde z formuláře. Asi ten e-mail budete muset posílat v UTF-8 a entity převést.
Ještě rýpnutí - že by kvůli používání UTF-8 na webu bylo nutné předělat celé stránky... to je snad jen výsada PHP
meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
texty jsou ulozene pomoci html entit (nas redakcni system si to takto ulozi) S tim mailem je to jak popisujes, potrebuji ty entity prevest a pak poslat.
Jinak ohledne toho rypnuti, prevedeni stranek na UTF-8 neni mozne z toho duvodu, ze stranky funguji na RS na kterem funguje dalsich cca 3000+ webu na spolecnem jadre. Pokud bych udelal hack pro tyto jedny, zase bych musel testovat co se mi rozsype a co ne a to neni prace na jedno odpoledne.
Znaková sada windows-1250 neobsahuje azbuku, takže neexistuje žiaden spôsob ako by email vo formáte plaintext kódovaný vo windows-1250 mohol zobraziť azbuku. To že to bol prehliadač schopný odoslať je dané tým, že to predtým prepísal na entity, ktoré by v HTML boli zobraziteľné.
Buď do svojho systému dorobíte podporu pre rôzne kódovania pre rôzne weby, alebo prejdete na UTF8. Tá druhá možnosť mi príde jednoduchšia a celkovo robustnejšia...
Alebo dorobíte škaredý hack, ktorý pri odosielaní mailov z tejto ruskej verzie webu odošle plaintext s kódovaním windows-1251 a predtým tie HTML entity prekope späť na ruské znaky.
Takže nejspíš převést text e-mailu do utf-8, pak html_entity_decode s charset
nastaveným na UTF-8
a posílat e-mail v utf-8... Nedokážu si představit, jak jinak to udělat, kromě poslání mailu jako HTML (a i v tom případě je slušností poslat textovou verzi).
Těmi 3000+ weby ve mě docela probouzíte zvědavost
Tiskni
Sdílej: