V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Chci nacitat do pole typu int cisla do tej doby nez se nestiskne proste jen enter, cili misto cisla se zada prazdny radek. Nevim jakou dat do cyklu podminku. Zkousel jsem co jsem nasel EOF, nebo '\n', ale nejak me to nebral prekladac v pouziti s typem int. Take nevim zda je lepe cist pres scanf, nebo spise pres getchar. Nechci to v C++, nybrz v C.
Co to znamena "nejak mi to nebral prekladac"? Dej sem kus kodu a co ti to hlasi. Myslenka pockat na znak novy radek je spravna, zrejme pokulhava realizace. Pro vstup od uzivatele (o ktery se asi jedna?) je scanf nevhodny.
Zadny konkretni kus kodu nemam, byly to voloviny a smazal jsem je. Teoreticky by se to dalo udelat jak ? Cyklud while s podminkou 1 a pak vstup pres ??? kde se bude testovat zda je zadane neco, nebo jen \n, kdyz \n tak break. Jinak prekladac nebral scanf a testovani int na \n. Nevim cim to cist, getchar bere jen jeden znak, a \n tam je vzdy. S C velke zkusenosti nemam, tak snad nepisu moc velke bludy.
Sorry ale bludy jsou to maximalni, hlavne to nema hlavu ani patu. Najdi si hodinu casu a precti si nejaky tutorial k cecku, jsou jich spousty. Dotazy ma smysl pokladat, az o tom budes vedet aspon neco malo.
Bohuzel tohle jsem v zadnem tutorialu nenasel.
Zkusim to lepe vysvetlit. Mam pole cisel int, kde moze byt klidne i 100 hodnot. Do tohoto pole chci postupne ukladat cisla, problem bude v tom ze se nikdo predem nepta kolik jich bude, tudiz zadam jedno, druhe, treti a ctvrte uz zadat nechci, jenze program stale bude vstup ocekavat, vstup bude ukoncen prazdnym radkem. Cili jen stisknu ENTER.
A ted moje bludy, co takle to kontrolovat jako char, u ktereho se domnivam ze kontrola pres getchar pujde lepe a pak to zkonvertovat na int a ulozit do pole ?
A kolik znaku by mel getchar brat? Cti postupne znaky pomoci getchar, pri znaku novy radek skoncis. Pokud jsou na vstupu cislice, nacitej je do bufferu a ten potom preved na int k tomu urcenou funkci kdyz prijde whitespace. Pokud uzivatel zada neco jineho nez cislici nebo je retezec cislic uz moc dlouhy nebo uz je cisel vic nez chces, ohlas chybu.
Super diky ti, samozdrejme i ostatnim, zda se ze to mam, mozna to nevypada nejlepe, neco by se urcite dalo napsat lepe, ale funguje to. Hlavne je tam dost promenych, trochu by to chtelo orezat, ale to uz zvladnu.
1 #include <stdio.h>
2 #include <string.h>
3
4
5 int main()
6 {
7 int pole[1000];
8 int x,y;
9 char znak;
10 char retezec[10];
11 int z = 0;
12 while (z < 1000)
13 {
14 x = 0;
15 for (y = 0; y < 10; y++)
16 retezec[y] = '\0';
17 while ((znak = getchar() ) != '\n')
18 {
19 retezec[x] = znak;
20 x++;
21 }
22 if (strlen(retezec) == 0)
23 break;
24 else
25 pole[z] = atoi(retezec);
26 z++;
27 }
28
29 for (x = 0; x < z; x++)
30 printf("%i\n",pole[x]);
31
32 return 0;
33 }
Hezke preteceni zasobniku jste vyrobil...
17 while (x < 9 && (znak = getchar() ) != '\n') 18 { 19 retezec[x] = znak; 20 x++; 21 }
i=0; while (scanf("%d",pole[i++])!=EOF) ;ale pozor na rozměry toho pole.. Asi by bylo dobré v tom whilu kontrolovat jeho rozměr a případně provést realloc..
pokud jsi na linuxu, nejlepsi bude cist ve smycce radky pomoci getline(), na kazdou radku volat strlen() a tim kontrolovat zda je prazdna (pouze enter), a pokud neni, prevadet vstup pomoci atol() nebo lepe strtol() na cislo.
Jak na cteni vstupu se dozvis pomoci man getline(), pokud nemas nainstalovane manualove stranky k libc (coz doporucuju udelat), tak napr. zde.
http://linux.die.net/man/3/getline
Nicmene by ses predtim mel fakt trochu naucit cecko, jinak te ta reference na ukazatel mozna trochu zaskoci :)
ava
Tiskni
Sdílej: