Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Mam pro Vas hezkou otazku:
Při použití generik můžete vytvořit nový datový typ z existujícího generického typu. Například použitím List<String> vzniká nový typ realizující kolekci která ukládá hodnoty typu String. Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy? Lze je vůbec použít? Jsou různé pro každý nově vytvořený typ? Zdůvodněte proč.
Pomuze mi nekdo s resenim? Diky...
Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy?
Bohuzel nerozumim otazce. Genericke typy (int, boolean) nejsou tridami a nemaji zadne staticke polozky. Mimochodem, lidi na tomto portalu nemaji radi, kdyz po nich nekdo chce pomoci s domacim ukolem. A ta otazka takhle vypada
Tazatel generickým typem spíš rozuměl toto než int, boolean ...
Hm nekdo asi chybel na hodine... Odpoved je snadna pro toho, kdo vi co to jsou genericke datove typy v jave - proc si to nenajdes ve specifikaci, na googlu, na wikipedii, ...?
No to neni nejlepsi zpusob - na zaklade vyzkouseni na par radcich kodu rozhodne nejde delat velke zavery, a to nejen v jave. Vtip otazky je v tom, ze pokud vim, co jsou genericke datove typy, vim take hned jaka je odpoved na otazku, aniz bych neco musel zkouset. Ostatne soucasti zadani je "vysvetlete".
... Zdůvodněte proč.A z akého predmetu a na akej škole dostanem ten zápočet, keď na to odpoviem?
Tiskni
Sdílej: