V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Mam pro Vas hezkou otazku:
Při použití generik můžete vytvořit nový datový typ z existujícího generického typu. Například použitím List<String> vzniká nový typ realizující kolekci která ukládá hodnoty typu String. Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy? Lze je vůbec použít? Jsou různé pro každý nově vytvořený typ? Zdůvodněte proč.
Pomuze mi nekdo s resenim? Diky...
Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy?
Bohuzel nerozumim otazce. Genericke typy (int, boolean) nejsou tridami a nemaji zadne staticke polozky. Mimochodem, lidi na tomto portalu nemaji radi, kdyz po nich nekdo chce pomoci s domacim ukolem. A ta otazka takhle vypada
Tazatel generickým typem spíš rozuměl toto než int, boolean ...
Hm nekdo asi chybel na hodine... Odpoved je snadna pro toho, kdo vi co to jsou genericke datove typy v jave - proc si to nenajdes ve specifikaci, na googlu, na wikipedii, ...?
No to neni nejlepsi zpusob - na zaklade vyzkouseni na par radcich kodu rozhodne nejde delat velke zavery, a to nejen v jave. Vtip otazky je v tom, ze pokud vim, co jsou genericke datove typy, vim take hned jaka je odpoved na otazku, aniz bych neco musel zkouset. Ostatne soucasti zadani je "vysvetlete".
... Zdůvodněte proč.A z akého predmetu a na akej škole dostanem ten zápočet, keď na to odpoviem?
Tiskni
Sdílej: