Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Ahoj,
na Ubuntu mám spuštěné dva nezávislé procesy: "Master" (skript v Perlu) a "Slave" (Céčko). V případě že "Slave" zachytí přerušení měl by o tom odeslat zprávu procesu "Master". Bohužel, protože
procesy jsou nezávislé nelze pro komunikaci použít běžné roury. Prý lze použít roury přes
FIFO soubory. Nebo je rozumnější použít sokety (server - klient) ?? Nebo existuje ještě
další, elegantnější řešení?
Nezávislé znamená, že mezi nimi není vztah rodič-potomek? Pak jsou v zásadě možnosti (v náhodném pořadí): - pojmenované roury (viz mkfifo) - SysV IPC (viz např. msgget nebo i shmget) - POSIX IPC (viz např. mq_open nebo i shm_open) - již zmíněné sockety, pro lokální viz ,Unix domain sockets` v info libc Doporučovat nebudu nic, protože to záleží na situaci. FIFO je asi nejjednodušší (v perlu viz POSIX::mkfifo), sokety nejjednodušší nejsou, ale umožní snáz přejít na připojování klientů z jiných počítačů.
ješte jsem nyní uvažoval (po položení otázky: zda jsou procesy opravdu nezávislé)....
V případě že bych z perlovského skriptu spustil pomocí "system" proces "Slave"...jednalo by se tím pádem o vztah rodič potomek? Dalo by se požít klasických rour?
Tiskni
Sdílej: