Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
display: inline;
Osobne mam radsi:
li {display: block; float: left; width: 200px; height: 20px; margin:0; padding:0}
a {display:block; width: 100%; height: 20px; text-align:center; line-height: 20px}
#cleaner {clear:both;}
a pod UL hodis nejaky cleaner, doufam ze jsem na nic nezapomel
Toto tu mi funguje vo FF 3.0.5:
<style type="text/css"> .obal { border: 1px solid red; text-align: center; } .obal UL { border: 1px solid green; display: inline; position: fixed; margin: 0px; padding: 0px; margin-left: -60px; } .obal LI { border: 1px solid blue; width: 20px; height: 20px; float: left; list-style-type: none; } </style>
S profesionalitou to ale nemá nič spoločné, Opera to nepoberie a Exploder tu našťastie nemám. Bordery sú tam samozrejme len na debug. Do ostrej prevádzky by som to nevypustil, v skutočnosti vlastne CSS nemám rád...
Jestli jsem to dobře pochopil, byla snaha o to, aby celé pole (20px na výšku a něco na šířku) bylo odkazem. V příloze je soubor, ve kterém je kód tak, aby toto fungovalo. Nejsou tam komentáře, dotazy můžeme řešit tady v diskuzi :) Kód je téměř totožný s tím, který uvedl AraxoN, nicméně některé položky jsem smazal a jiné doplnil. Ve Firefox 3.0.5 mi to fungovalo bezchybně.
To je také pravda :) Nicméně já osobně spíše stejně používám celé menu zarovnané vlevo a teprve obsah odkazů mám vycentrovaný.
Ano, to máte pravdu. Proč jsem musel nastavit:
Protože jsem zatím nepřišel na to, jak obejít float: left; nastavený u LI. To je jediným problémem. Výsledné řešení také záleží na tom, v jakém projektu je toto menu použito. Podle toho pak lze zneužít vlastnosti okolních prvků.
ul
nastavit margin-left
a margin-right
na auto
, tím se to vycentruje. Pro MSIE je potřeba nějakou obezličku, asi nastavit nadřazenému prvku text-align
na center
;
Auto margin
jsem zkoušel a nic. Tenhle margin
je totiž pro ul
a ne pro li
, které jsou plovoucí. Leda by tam byl ten cleaner, který je uvedený výše v diskuzi, ale to nemám u tohodle případu odzkoušeno.
ul
, vždyť to chcete vycentrovat. Plovoucí li
mi v tomto případě připadá nesmysl – tazatel nechtěl žádné plovoucí objekty, chtěl vše v jednom řádku, takže display: inline
. Pokud objekty uvnitř li
nemají požadovanou přirozenou šířku a výšku, pak inline-block
, aby bylo možné jim nastavit i výšku a šířku.
Tiskni
Sdílej: