Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravím,
začínám dělat na projektech s více lidma, takže se hodí nějaká synchronizace. Zatím se mi jedná především o to, abych rychle zjistil a přepsal úpravy u sebe a mohl s tím pracovat. Stačí mi, když mi bude SVNko běhat jen u mě a bude na něm jen jeden uživatel. Jak SVN používat jsem na netu našel, ale nikde se mi nepodařilo najít, jak si funkčně nakonfigurovat vlastní. Můete někdo napsat jak prosím? Nebo kde najdu návod?
Zároveň by mě zajímalo, jestli lze pomocí SVN vytvářet webovky, které jsou aktuálně spuštěné. Aby docházelo k automatické aktualizaci. Popřípadě jestli musí mít člověk vlastní server nebo to některé hostingy podporují.
Díky za pomoc
Pravda, chybí mi tam "v češtině" :) v angličtině ne že bych neporozuměl, ale raději si netroufnu. Jen jsem to lehce prolítnul a fakt tu angličtinu bych asi nedal :/ Koukal jsem sice jinde než píšeš, ale přesto. Na tom odkazu jsem to taky zkoušel, ale nic jsem nenašel :/
mysli, ze staci dat do rc.local
echo "start Subversion repository server..."
/etc/rc.d/saslauthd start
/usr/bin/svnserve -d -r /home/svn-repos
echo "done"
vytvorit repozitar cez svnadmin
zmenit svnserve.conf aby bolo odkomentovane
anon-access = none
auth-access = write
realm = projekt
[sasl]
use-sasl = true
a do /etc/sasl2 pridat subversion.conf
a do neho
pwcheck_method: pam
mech_list: DIGEST-MD5 CRAM-MD5
vytvorit si si uzivatelov cez
saslpasswd2 -a Subversion .....
a restartnut komp...
Tiskni
Sdílej: