Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
Zdravím,
začínám dělat na projektech s více lidma, takže se hodí nějaká synchronizace. Zatím se mi jedná především o to, abych rychle zjistil a přepsal úpravy u sebe a mohl s tím pracovat. Stačí mi, když mi bude SVNko běhat jen u mě a bude na něm jen jeden uživatel. Jak SVN používat jsem na netu našel, ale nikde se mi nepodařilo najít, jak si funkčně nakonfigurovat vlastní. Můete někdo napsat jak prosím? Nebo kde najdu návod?
Zároveň by mě zajímalo, jestli lze pomocí SVN vytvářet webovky, které jsou aktuálně spuštěné. Aby docházelo k automatické aktualizaci. Popřípadě jestli musí mít člověk vlastní server nebo to některé hostingy podporují.
Díky za pomoc
Pravda, chybí mi tam "v češtině" :) v angličtině ne že bych neporozuměl, ale raději si netroufnu. Jen jsem to lehce prolítnul a fakt tu angličtinu bych asi nedal :/ Koukal jsem sice jinde než píšeš, ale přesto. Na tom odkazu jsem to taky zkoušel, ale nic jsem nenašel :/
mysli, ze staci dat do rc.local
echo "start Subversion repository server..."
/etc/rc.d/saslauthd start
/usr/bin/svnserve -d -r /home/svn-repos
echo "done"
vytvorit repozitar cez svnadmin
zmenit svnserve.conf aby bolo odkomentovane
anon-access = none
auth-access = write
realm = projekt
[sasl]
use-sasl = true
a do /etc/sasl2 pridat subversion.conf
a do neho
pwcheck_method: pam
mech_list: DIGEST-MD5 CRAM-MD5
vytvorit si si uzivatelov cez
saslpasswd2 -a Subversion .....
a restartnut komp...
Tiskni Sdílej: