Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Zdravím,
začínám dělat na projektech s více lidma, takže se hodí nějaká synchronizace. Zatím se mi jedná především o to, abych rychle zjistil a přepsal úpravy u sebe a mohl s tím pracovat. Stačí mi, když mi bude SVNko běhat jen u mě a bude na něm jen jeden uživatel. Jak SVN používat jsem na netu našel, ale nikde se mi nepodařilo najít, jak si funkčně nakonfigurovat vlastní. Můete někdo napsat jak prosím? Nebo kde najdu návod?
Zároveň by mě zajímalo, jestli lze pomocí SVN vytvářet webovky, které jsou aktuálně spuštěné. Aby docházelo k automatické aktualizaci. Popřípadě jestli musí mít člověk vlastní server nebo to některé hostingy podporují.
Díky za pomoc
Pravda, chybí mi tam "v češtině" :) v angličtině ne že bych neporozuměl, ale raději si netroufnu. Jen jsem to lehce prolítnul a fakt tu angličtinu bych asi nedal :/ Koukal jsem sice jinde než píšeš, ale přesto. Na tom odkazu jsem to taky zkoušel, ale nic jsem nenašel :/
mysli, ze staci dat do rc.local
echo "start Subversion repository server..."
/etc/rc.d/saslauthd start
/usr/bin/svnserve -d -r /home/svn-repos
echo "done"
vytvorit repozitar cez svnadmin
zmenit svnserve.conf aby bolo odkomentovane
anon-access = none
auth-access = write
realm = projekt
[sasl]
use-sasl = true
a do /etc/sasl2 pridat subversion.conf
a do neho
pwcheck_method: pam
mech_list: DIGEST-MD5 CRAM-MD5
vytvorit si si uzivatelov cez
saslpasswd2 -a Subversion .....
a restartnut komp...
Tiskni
Sdílej: