Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
DD,
prosim o radu.
Jak v javascriptu, aby po kliknuti na odkaz se zacal otevirat soubor a soucasne aby se po asi 5s obnovila (refresh) puvodni stranka. Potrebuju totiz sledovat, ze doslo k otevreni odkazu a nasledne (pokud tedy doslo k jeho otevreni) modifikovat puvodni stranku, resp.pridat tlacitko "Submit"
prosim o pomoc.
Jak v javascriptu, aby po kliknuti na odkaz se zacal otevirat souborObávám se, že tohle se musí vyřešit na straně serveru - JavaScript jako takový soubory otvírat nemůže. Pokud se má zobrazit kromě souboru i stránka, lze použít v hlavičce specifikaci
attachment
(jak je to přesně si nepamatuju).
modifikovat puvodni stranku, resp.pridat tlacitko "Submit"Třeba takhle (popř. využít nějaký timer...).
a
), který se jmenuje onclick="nejakavasefunkce(); return true" nebo false? Teď nevím, prostě jedno z toho tak, aby ten odkaz pořád fungoval i jako odkaz :) Čili <a href="soubor" onclick="nejakavsefunkce();" ....
a také budete potřebovat javascriptovou funkci settimeout()
kterou nastavíte časovač na těch 5s, následně spustí vámi zvolený kód.
ano, neco takoveho potrebuji - bud funkci, ktera obnovi hlavni stranku za tech 5s,
- nebo funkci, ktera otevre nejakou jinou stranku (okno) a po 5s se toto okno zavre a nacte se puvodni stranka
<html> <head> <title>test</title> <script type="text/javascript"> function enableSubmitButton() { document.getElementById('bar').disabled = false; } </script> </head> <body> <form> <input type="submit" id="bar" name="Stiskni" value="bar" disabled> </form> <a href="foo.pdf" target="_blank" onclick="javascript:enableSubmitButton();">klik</a> </body> </html>V pripade ze je timeout nutny, zabalte obsah funkce enableSubmitButton do funkce setTimeout
Tiskni
Sdílej: