Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Dobry den, ve svem projektu pracuji s XML soubory, takze jsem si vytvoril tridu pro jejich nacitani, editaci a ukladani. Na ukladani mam tuto metodu:
synchronized protected void saveScores(File file) throws XMLworkerException { try { TransformerFactory.newInstance().newTransformer().transform(new DOMSource(doc), new StreamResult(file)); } catch (Throwable ex) { throw new XMLworkerException("Cannot save document\n" + ex.toString()); } }
A volam ji takto:
saveScores(new File(getClass().getResource("/program/data/score.xml").toURI()));
Pokud projekt spoustim pres Netbeans je vse v pohode.Problem nastane, pokud z projektu vytvorim .jar soubor a ten spoustim. Kdyz dojde k ukladani XML souboru dostanu tuto nemilou chybu:
Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.IllegalArgumentException: URI is not hierarchical at java.io.File.(File.java:363) ...
Po delsim googleni jsem zjitil, ze to zpusobuje trida File, kterou nemohu v ramci jar souboru pouzit, protoze na to neni urcena. Vetsinou hned kolem psali, ze na toto je vhodne pouzit metodu getClass().getResourceAsStream(...).
Nemohu vsak prijit na to, jak se te File tridy zbavit a nahradit ji necim funkcnim. Muzete mi prosim poradit?
V netbeans to funguje, protoze adresarovou strukturu mas ulozenou jako adresare, ne jar. Nemyslim, ze je mozne modifikovat timto zpusobem jar, ze ktereho je aplikace spustena. Doporucuji vysledky aplikaci ukladat do souboru mimo jar, nejlepe do domovskeho adresare uzivatele.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
jar:file:
/cesta/k/jaru/aplikace.jar!/cesta/uvnitř/jaru
Zrovna včera jsem si s tím hrál. Otázka je, jestli jsem si to dobře zapamatoval.
No, jak tady píší: JAR je jen pro čtení.
A když použiješ XMLUtilities (a jmenovitě třídu XMLTools), můžeš číst a zapisovat i z/do streamů.
try { InputStream rs = this.getClass().getResourceAsStream("licence_Gpl.txt"); byte[] data = new byte[rs.available()]; rs.read(data); jTextArea.setText(new String(data)); // nacteni souboru z jar do textArea ... } catch (Exception ex) { }
Tiskni Sdílej: