Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Dobry den, ve svem projektu pracuji s XML soubory, takze jsem si vytvoril tridu pro jejich nacitani, editaci a ukladani. Na ukladani mam tuto metodu:
synchronized protected void saveScores(File file) throws XMLworkerException { try { TransformerFactory.newInstance().newTransformer().transform(new DOMSource(doc), new StreamResult(file)); } catch (Throwable ex) { throw new XMLworkerException("Cannot save document\n" + ex.toString()); } }
A volam ji takto:
saveScores(new File(getClass().getResource("/program/data/score.xml").toURI()));
Pokud projekt spoustim pres Netbeans je vse v pohode.Problem nastane, pokud z projektu vytvorim .jar soubor a ten spoustim. Kdyz dojde k ukladani XML souboru dostanu tuto nemilou chybu:
Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.IllegalArgumentException: URI is not hierarchical at java.io.File.(File.java:363) ...
Po delsim googleni jsem zjitil, ze to zpusobuje trida File, kterou nemohu v ramci jar souboru pouzit, protoze na to neni urcena. Vetsinou hned kolem psali, ze na toto je vhodne pouzit metodu getClass().getResourceAsStream(...).
Nemohu vsak prijit na to, jak se te File tridy zbavit a nahradit ji necim funkcnim. Muzete mi prosim poradit?
V netbeans to funguje, protoze adresarovou strukturu mas ulozenou jako adresare, ne jar. Nemyslim, ze je mozne modifikovat timto zpusobem jar, ze ktereho je aplikace spustena. Doporucuji vysledky aplikaci ukladat do souboru mimo jar, nejlepe do domovskeho adresare uzivatele.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
jar:file:
/cesta/k/jaru/aplikace.jar!/cesta/uvnitř/jaru
Zrovna včera jsem si s tím hrál. Otázka je, jestli jsem si to dobře zapamatoval.
No, jak tady píší: JAR je jen pro čtení.
A když použiješ XMLUtilities (a jmenovitě třídu XMLTools), můžeš číst a zapisovat i z/do streamů.
try { InputStream rs = this.getClass().getResourceAsStream("licence_Gpl.txt"); byte[] data = new byte[rs.available()]; rs.read(data); jTextArea.setText(new String(data)); // nacteni souboru z jar do textArea ... } catch (Exception ex) { }
Tiskni Sdílej: