Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Dobry den, ve svem projektu pracuji s XML soubory, takze jsem si vytvoril tridu pro jejich nacitani, editaci a ukladani. Na ukladani mam tuto metodu:
synchronized protected void saveScores(File file) throws XMLworkerException { try { TransformerFactory.newInstance().newTransformer().transform(new DOMSource(doc), new StreamResult(file)); } catch (Throwable ex) { throw new XMLworkerException("Cannot save document\n" + ex.toString()); } }
A volam ji takto:
saveScores(new File(getClass().getResource("/program/data/score.xml").toURI()));
Pokud projekt spoustim pres Netbeans je vse v pohode.Problem nastane, pokud z projektu vytvorim .jar soubor a ten spoustim. Kdyz dojde k ukladani XML souboru dostanu tuto nemilou chybu:
Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.IllegalArgumentException: URI is not hierarchical at java.io.File.(File.java:363) ...
Po delsim googleni jsem zjitil, ze to zpusobuje trida File, kterou nemohu v ramci jar souboru pouzit, protoze na to neni urcena. Vetsinou hned kolem psali, ze na toto je vhodne pouzit metodu getClass().getResourceAsStream(...).
Nemohu vsak prijit na to, jak se te File tridy zbavit a nahradit ji necim funkcnim. Muzete mi prosim poradit?
V netbeans to funguje, protoze adresarovou strukturu mas ulozenou jako adresare, ne jar. Nemyslim, ze je mozne modifikovat timto zpusobem jar, ze ktereho je aplikace spustena. Doporucuji vysledky aplikaci ukladat do souboru mimo jar, nejlepe do domovskeho adresare uzivatele.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
PS zajimalo by me, jake URI ta metoda getResource().toUri()
vrati pro jar. Zvlaste, jaky tam bude protokol.
jar:file:
/cesta/k/jaru/aplikace.jar!/cesta/uvnitř/jaru
Zrovna včera jsem si s tím hrál. Otázka je, jestli jsem si to dobře zapamatoval.
No, jak tady píší: JAR je jen pro čtení.
A když použiješ XMLUtilities (a jmenovitě třídu XMLTools), můžeš číst a zapisovat i z/do streamů.
try { InputStream rs = this.getClass().getResourceAsStream("licence_Gpl.txt"); byte[] data = new byte[rs.available()]; rs.read(data); jTextArea.setText(new String(data)); // nacteni souboru z jar do textArea ... } catch (Exception ex) { }
Tiskni
Sdílej: