Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zdravím, s následujícím kódem:
#include <QApplication> #include <QListView> #include <QDirModel> int main (int argc, char **argv) { QApplication app(argc, argv); QDirModel model; model.setFilter(QDir::Files); QListView view; view.setModel(&model); view.show(); view.setRootIndex(model.index("/home/adam/Hudba")); view.setRootIndex(model.index("/home/adam")); return app.exec(); }
mám problém. Ve výpisu složky 'adam' se mi zobrazí i složka 'Hudba'. Co s tím?
co to zkusit takhle?
<code>
#include <QApplication>
#include <QListView>
#include <QDirModel>
int main (int argc, char **argv)
{
QApplication app(argc, argv);
QDirModel model;
model.setFilter(QDir::Files);
QStringList paths;
paths << "/home/adam/hudba" << "home/adam";
QListView view;
view.setModel(&model);
view.show();
view.setRootIndex(paths);
return app.exec();
}
</code>
vyzkouseno nemam, jen me to tak napadlo
Co by to mělo udělat?
Ty dva řádky s nastavením rootIndexu musí zůstat dvěma řádky, dělá to uživatel, ne program
jsem rikal, ze me to jen napadlo
me se totis zda, ze pri originalnim kodu, se rootindex nahradi druhym v poradi a z prvniho si pamatuje jen nazev slozky, kterou taky zobrazi. pri prohozeni tech cest by se mu totiz vypsala jen slozka hudba (tedy soubory v ni).
ja si tu jen premyslel, jak predat obe cesty najednou
no, tak zkusil jsem to. budu se na to moct podivat az doma
jeste me napadlo, zda neni problem v QListView
na qtforum jsem cetl v reakcich, ze je problem s QListView pri pouziti QDirModel->setFilter
problem byl tedy QT 4.0.(1?), ale pokud to neopravili, tak je to taky moznost
co to zkusit bez filtru, zda to vypise obe slozky, nebo pripadne zkusit QTreeView namisto QListView?
Používám Qt 4.5.0 (aspoň podle generovaného makefile).
Kde jsi to zjistil? Já to hledal všude možně, a nenašel nic.
Bez filtru to vypisuje všechno tak, jak má, a QTreeView dělá to samé.
na www.qtforum.org byla zminka o problemech s QListView pri pouziti filtru na QDirModel
abych ale pravdu rek, nepamatuju se v jake souvislosti.
pri pouziti TreeView se take zobrazi slozka (v tvem pripade HUDBA) jako podadresar, ktery lze po te rozbalit. v ListView by to melo byt obdobny s tim, ze bys musel do kodu dopsat udalosti pro stisk tlacitka, aby se ti podslozka rozbalila.
a zjistil jsem, v prvnim prispevku, kde jsem se snazil o upravu kodu, jsem napsal naprostou kravinu :). jsem ja to ale vul :)
Odhliadnuc od faktu, ze ten kod nedava moc zmysel (prepisujes nastavenie root indexu) treba povedat, ze je tam fakt bug aj v Qt -- ked prehodis setRootIndex() volania (cize najpr /home/adam a az potom /home/adam/Hudba) tak rychlo zistis, ze kod sa chova tak ako ma, cize vypise obsah /home/adam bez "Hudba". Ale tak ako to mas to vypisuje aj to Hudba, co je dost divne a nahlasil by som to ako bug.
Kazdopadne, v QDirModeli nemozes nastavovat viac rootov takymto sposobom...
ehm, malo byt "...chova tak ako ma, cize vypise obsah /home/adam/Hudba." nie "/home/adam bez Hudba".
Kód nedává smysl, protože je ořezaný na úplné minimum. Účelem není nastavovat víc rootů, ale měnit ho za běhu programu. Chtěl jsem dosáhnout podobné funkce jako má přehrávač quod libet: mít dva pohledy, v jednom adresářovou strukturu, ve druhém obsah aktuálně vybraného adresáře. Nakonec to ale budu muset stejně udělat jinak.
Jak to nahlásit? Ještě nikdy jsem to nedělal
Tiskni
Sdílej: