Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Dobrý den,
píši program v pythonu který ukládá určitá data do databáze (sqlite) a následně by měl vytvářet sestavy do pdf s využitím knihovny jagpdf (http://www.jagpdf.org/). Jako grafickou knihovnu používám gtk. Problém je v tom že mi jako sestava vyleze prázdná bílá stránka. Jako příčinu jsem určil knihovnu gtk neboť vytvořením dvou téměř totožných programů (jedná se v podstatě o Hello World z dokumentace) kde jeden obsahuje import knihovny gtk a druhý ne, my v prvém případě vygeneruje pouze prázdnou stránku, v druhém případě vrátí očekávaný výsledek. Nezáleží ani na pořadí importu jednotlivých knihoven.
#!/usr/bin/env python
#-*- coding: utf-8 -*-
import gtk
import jagpdf
doc = jagpdf.create_file("hello.pdf")
doc.page_start(597.6, 848.68)
doc.page().canvas().text(50, 800, "Hello, World!")
doc.page_end()
doc.finalize()
Používám python 2.6.2, jagpdf 1.3.33, a libgtk 2.12.8 na Ubuntu 9.04.
Kdybyste někdo měl jakýkoliv tip který by mě přivedl blíže k řešení byl bych vděčný.
Děkuji
Vas problem se mi nepovedlo zreplikovat. Na mem systemu je v obou pripadech vysledne PDF identicke. Uploadnete nekam to prazdne PDF nebo mi ho poslete na jarda at jagpdf.org.
Níže přikládám vygenerovaný pdf soubor (v tomto případě vygenerované na starším Ubuntu 8.10 s pythonem 2.5.2). ještě jsem to nezkoušel na systému windows - během dne to můžu zkusit.
Každopádně děkuji za Váš čas.
(Jenom poznámka: knihovnu jagpdf jsem instaloval nakopírováním souborů jagpdf.py a _jagpdf.so do adresáře /usr/lib/python<VERZE>/)
nyní jsem to ještě vyzkoušel na systému windows a tam je vše zdá se v pořádku...
Problem je v nastaveni locales - mate pravdepodobne cestinu. PyGtk pri importu zmeni c-runtime locales, coz bohuzel ovlivni i JagPDF a zpusobi generovani invalidnich PDF. Da se tedy rici, ze problem je na strane JagPDF, ktera by se mela chovat konzistentne bez ohledu na nastavene locales. Podstata problemu je popsana zde: http://www.python.org/dev/peps/pep-0331/.
Zkuste vasi aplikaci spustit takto:
$ env LC_ALL=C hello_world.py
popripade s nejakym jinym locale, ktere pro desetinou carku pouziva symbol . <tecka>.
děkuji za informace a částečné řešení (v případě malé testovací aplikace to funguje - u té větší ne -ale zatím jsem to moc nezkoumal) - nicméně pokud to ve windows funguje dobře tak to pro mě bude jen malá komplikace při vývoji.
Jinak je tato knihovna perfektní! Děkuji
OK. Vas dotaz jsem zde objevil vicemene nahodou - pokud narazite v budoucnu na nejaky dalsi problem s JagPDF, doporucuji smerovat pripadne dotazy na http://groups.google.com/group/jagpdf.
mě nějak nedošlo že autor rozumí česky :) a anglicky moc nevládku (tedy přečíst si kousek dokumentace to snad jo.. s pomocí stardicu...) ale něco napsat ...
každopádně díky
Tiskni
Sdílej: