Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Dobrý den,
píši program v pythonu který ukládá určitá data do databáze (sqlite) a následně by měl vytvářet sestavy do pdf s využitím knihovny jagpdf (http://www.jagpdf.org/). Jako grafickou knihovnu používám gtk. Problém je v tom že mi jako sestava vyleze prázdná bílá stránka. Jako příčinu jsem určil knihovnu gtk neboť vytvořením dvou téměř totožných programů (jedná se v podstatě o Hello World z dokumentace) kde jeden obsahuje import knihovny gtk a druhý ne, my v prvém případě vygeneruje pouze prázdnou stránku, v druhém případě vrátí očekávaný výsledek. Nezáleží ani na pořadí importu jednotlivých knihoven.
#!/usr/bin/env python
#-*- coding: utf-8 -*-
import gtk
import jagpdf
doc = jagpdf.create_file("hello.pdf")
doc.page_start(597.6, 848.68)
doc.page().canvas().text(50, 800, "Hello, World!")
doc.page_end()
doc.finalize()
Používám python 2.6.2, jagpdf 1.3.33, a libgtk 2.12.8 na Ubuntu 9.04.
Kdybyste někdo měl jakýkoliv tip který by mě přivedl blíže k řešení byl bych vděčný.
Děkuji
Vas problem se mi nepovedlo zreplikovat. Na mem systemu je v obou pripadech vysledne PDF identicke. Uploadnete nekam to prazdne PDF nebo mi ho poslete na jarda at jagpdf.org.
Níže přikládám vygenerovaný pdf soubor (v tomto případě vygenerované na starším Ubuntu 8.10 s pythonem 2.5.2). ještě jsem to nezkoušel na systému windows - během dne to můžu zkusit.
Každopádně děkuji za Váš čas.
(Jenom poznámka: knihovnu jagpdf jsem instaloval nakopírováním souborů jagpdf.py a _jagpdf.so do adresáře /usr/lib/python<VERZE>/)
nyní jsem to ještě vyzkoušel na systému windows a tam je vše zdá se v pořádku...
Problem je v nastaveni locales - mate pravdepodobne cestinu. PyGtk pri importu zmeni c-runtime locales, coz bohuzel ovlivni i JagPDF a zpusobi generovani invalidnich PDF. Da se tedy rici, ze problem je na strane JagPDF, ktera by se mela chovat konzistentne bez ohledu na nastavene locales. Podstata problemu je popsana zde: http://www.python.org/dev/peps/pep-0331/.
Zkuste vasi aplikaci spustit takto:
$ env LC_ALL=C hello_world.py
popripade s nejakym jinym locale, ktere pro desetinou carku pouziva symbol . <tecka>.
děkuji za informace a částečné řešení (v případě malé testovací aplikace to funguje - u té větší ne -ale zatím jsem to moc nezkoumal) - nicméně pokud to ve windows funguje dobře tak to pro mě bude jen malá komplikace při vývoji.
Jinak je tato knihovna perfektní! Děkuji
OK. Vas dotaz jsem zde objevil vicemene nahodou - pokud narazite v budoucnu na nejaky dalsi problem s JagPDF, doporucuji smerovat pripadne dotazy na http://groups.google.com/group/jagpdf.
mě nějak nedošlo že autor rozumí česky :) a anglicky moc nevládku (tedy přečíst si kousek dokumentace to snad jo.. s pomocí stardicu...) ale něco napsat ...
každopádně díky
Tiskni
Sdílej: