Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Jaká technologie myslíte že má větší perspektivu do budoucna ? Pokud pomineme finanční sitaci AMD a budeme se zabývat jen samotnými API a SDK.
Podle tohoto
http://www.pcper.com/article.php?aid=745&type=expert&pid=8 a
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1408&pageID=5778
má IMHO ATI menší náskok. A podle tohoto jede stream na všech kartách ATI což u CUDY neplatí.
V GPU je obrovská síla, a možná nám jednou bude serveru nějaká GPU filtrovat spam nebo něco podobného
Díky za názory
U OpenCL vidím výhodu v přenositelnosti, ale podpora OpenCL u ATI je žalostná. Stejně to furt počítá CPU.
s DX se daj dělat i "normální" výpočty ?
+1 OpenCL
Snad to sa cim skor objavi, nech ten vykon mozu pouzivat i open-source aplikacie. CUDA nieje na projekt pod GPL pouzitelna.
No ono to dost casto neni jen o technologii. Nvidia udelal obrovsky kus prace, kdy Cudu perfektne zmedializovala a dostala do podvedomi sposty lidi a tim se chytly i firmy jako Dell a Supermicro. Do prichodu Nvidie s Cudou se dal udelt "domaci" superpocitac pouze z PS3 se Cellem, coz je mimo jineho omezeno 512 RAM. Nvidia ukazala "lidem", ze za 10kKc si muzou kopit superpocitac v Alzaci. Chytlo se toho spousta diplomek a dizertacek. Nvidia vcelku dobre podporuje vyvojare, takze jen prizivuje potencial jejiho reseni. Treba v breznu mela v Pze konferenci. Prevazna vetsina lidi kdo byla, tak se s velkou pravdepodobnosti chytnula (i ja). U ATI neco podobneho nevidim. Klidne muze mit lepsi reseni, ale kdyz ho neprotlaci mezi vyvojare, tak neuspeje.
Takze na tvou otazku, co budem mit vetsi perspektivu si troufnu tvrdit, ze Nvidia a jeji Cuda. Uz jen z toho duvodu, ze Dell se potrebuje dostat mezi IBM a HP s nejakym superpocitacem. Jelikoz sam nic nevyviji, tak musi najit partnera, kterymu k tomu dopomuze. IBM nebo HP mu tezko prodaji chipy, takze Nvidia s Cudou je pro nej dost spasa. Vykon to ma jako prase, takze hura na top500. Samozrejme, ze to neni jen o hrube sile, ale to PR uz nejak poresi
To že nvidia odvedla v tomoto kus práce je neoddiskutovatelné, ale žijeme (díky bohu) v krutém kapitalismu, takže si vyberu to co pro mne bude ve výsledku lepší. OpenCL vypadá lépe, ještě musím zjistit jak je to s podporou u ATI, chci si koupit noťase s atinou, takže potřebuji aby tam openCL běhalo
Tiskni
Sdílej: