Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Jaká technologie myslíte že má větší perspektivu do budoucna ? Pokud pomineme finanční sitaci AMD a budeme se zabývat jen samotnými API a SDK.
Podle tohoto
http://www.pcper.com/article.php?aid=745&type=expert&pid=8 a
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1408&pageID=5778
má IMHO ATI menší náskok. A podle tohoto jede stream na všech kartách ATI což u CUDY neplatí.
V GPU je obrovská síla, a možná nám jednou bude serveru nějaká GPU filtrovat spam nebo něco podobného
Díky za názory
U OpenCL vidím výhodu v přenositelnosti, ale podpora OpenCL u ATI je žalostná. Stejně to furt počítá CPU.
s DX se daj dělat i "normální" výpočty ?
+1 OpenCL
Snad to sa cim skor objavi, nech ten vykon mozu pouzivat i open-source aplikacie. CUDA nieje na projekt pod GPL pouzitelna.
No ono to dost casto neni jen o technologii. Nvidia udelal obrovsky kus prace, kdy Cudu perfektne zmedializovala a dostala do podvedomi sposty lidi a tim se chytly i firmy jako Dell a Supermicro. Do prichodu Nvidie s Cudou se dal udelt "domaci" superpocitac pouze z PS3 se Cellem, coz je mimo jineho omezeno 512 RAM. Nvidia ukazala "lidem", ze za 10kKc si muzou kopit superpocitac v Alzaci. Chytlo se toho spousta diplomek a dizertacek. Nvidia vcelku dobre podporuje vyvojare, takze jen prizivuje potencial jejiho reseni. Treba v breznu mela v Pze konferenci. Prevazna vetsina lidi kdo byla, tak se s velkou pravdepodobnosti chytnula (i ja). U ATI neco podobneho nevidim. Klidne muze mit lepsi reseni, ale kdyz ho neprotlaci mezi vyvojare, tak neuspeje.
Takze na tvou otazku, co budem mit vetsi perspektivu si troufnu tvrdit, ze Nvidia a jeji Cuda. Uz jen z toho duvodu, ze Dell se potrebuje dostat mezi IBM a HP s nejakym superpocitacem. Jelikoz sam nic nevyviji, tak musi najit partnera, kterymu k tomu dopomuze. IBM nebo HP mu tezko prodaji chipy, takze Nvidia s Cudou je pro nej dost spasa. Vykon to ma jako prase, takze hura na top500. Samozrejme, ze to neni jen o hrube sile, ale to PR uz nejak poresi
To že nvidia odvedla v tomoto kus práce je neoddiskutovatelné, ale žijeme (díky bohu) v krutém kapitalismu, takže si vyberu to co pro mne bude ve výsledku lepší. OpenCL vypadá lépe, ještě musím zjistit jak je to s podporou u ATI, chci si koupit noťase s atinou, takže potřebuji aby tam openCL běhalo
Tiskni Sdílej: