Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Kdyz to chces prenositelne a delas to v Qt, proc nepouzijes Qt i na sitovou cast?
Mrkni http://apr.apache.org/
Kdysi sem ji chtel pouzit, ale pak k tomu nejak nedoslo , taze zkusenosti s ni nemam.
V tom případě bude asi nejlepší kouknout po nějakem malem multiplatfornim wraperu pro C++, ktery by jsi mohl snadno pridat ke tve aplikaci. Vim o několika, najdi si vhodny sám.
Ja osobně, když jsem ve stejne situaci, používám network core z wxWidgets a k výsledné binárce přikládám zkompilovanou příslušnou knihovnu, takže uživatel nic nepozná. Nevím, jak jde tohle použít v Qt.
#ifdef
y.
Named pipes - to pak ale budou muset být obě části na stejném stroji. Byla by škoda takové omezení zavádět.
Doporučuju použít knihovnu asio, která je součástí knihovny boost od verze 1.35, takže všude, kde je boost, budete mít funkční sít. Asio má dle mého kvalitní dokumentaci, dost příkladů pro inspiraci a můžete použít jak blokující, neblokující tak i ssl sockety. Sám jsem v ní psal síťovou část a mohu doporučit.
Tiskni Sdílej: