Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
Funguje to presne tak jak jste to napsal, mate ale chybu ve vypisu: misto $slovo1 pouzivate $1slovo atd. Jinou moznosti je pouzit pole misto skalaru a napsat neco takoveho:
@slovo = split(" ", $content);
print "Soubor obsahuje: $slovo[0], dale za nim $slovo[1], pak $slovo[2] a nakonec $slovo[3].\n";
Tak mám pravděpodobně chybu ve formátu, jelikož :
if ($arg =~ /!zobraz/i) {
my $url = 'http://www.i-netportal.cz/input.tx';
use LWP::Simple;
my $content = get $url;
die "Couldn't get $url" unless defined $content;
@slovo = split(" ", $content);
print "Soubor obsahuje: $slovo[0], dale za nim $slovo[1], pak $slovo[2] a nakonec $slovo[3].\n";
}
Nefunguje.. :(. Kde může být chyba?
Písmenko se ztratilo při CTRLC+C / V
Obsah souboru mi to vypíše v pořádku, ale jakmile vložím funkci split, aplikace ani nenaběhne, bez jakékoliv chyby. Možná je chyba už někde výše, ale kód je poměrně dlouhý...
Zvláštní, že bez toho bez problému.. :( Právě jsem si myslel, zda je funkce vložena na správném místě, jelikož to spadne při vložení v jakémkoliv formátu..
use strict;
use warnings;
use diagnostics;
jestli to něco nevypíše pak. Popřípadě kód zjednodušit tak, ať se chyba hledá lépe.
Nemate nahodou v tom souboru use strict? Zkuste misto @slovo = split ... napsat my @slovo = split ...;
Tak to je ono
Supeeeer, funguje
Bez problému to třídí slova dle obou verzí.
Děkuji moc za rady :)
Tak jsem zkoušel jednak zapnout podrobný výpis chyb, tam se až na pár drobností nic neprojeví.
Při zadání funkce split se aplikace vůbec nespustí, tudíž žádná chyba:(.
Zkoušel jsem i na hradit uvozovky lomítky, avšak také bez úspěchu...
Zkrátit jej asi nedokáži, teprve s tím experimentuji a asi bych jej nedokázal natolik očesat, abych chybu našel.. :(
Pokud by byl někdo ochoten pomoci úpravou, jistě bych mohl i já něčím přispět (FTP prostor, SQl databázi...)
Už si opravdu nevím rady :)
Je pravda, ze split ocekava jako prvni argment regexp, ale parametr " " je zvlastni pripad, ktery funguje jinak nez / /. Prectete si perldoc -f split:
As a special case, specifying a PATTERN of space (' ') will split on white space just as "split" with no arguments does. Thus, "split(' ')" can be used to emulate awk's default behavior, whereas "split(/ /)" will give you as many null initial fields as there are leading spaces.
Tiskni
Sdílej: