Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Ještě lze doporučit http://www.google.com/codesearch s vymezením jazyka lang:c a hledat něco jako sock, pokuď ti jde o konkrétní aplikaci. Lze takto najít všelijaké kódy různě velkých projektů.
Dále, když už C chápeš, proč se nepustit přímo do C++ a nezkusit něco jako Qt Creator nebo něco (možností jsou stovky) s pokročilým API/frameworkem za sebou. Nevím zrovna jak je Qt Creator použitelný, prosím tedy feedback od někoho, kdo ho chvíli testoval (ne jako já 30 minut )
C++ má tu výhodu, že C pouze "rozšiřuje" o možnost psát OOP, proto když budeš hledat příklady pro "c++" nebo "cpp" tak najdeš asi lepší výsledky než barvy na malování pokojů
Pokud opravdu potrebujes pochopit jak se pracuje se sockety tak vas dve moznosti. Pouzit nejakou wrapper knihovnu - treba QT - ale to uz je C++, anebo ti nezbude nic jinyho nez studovat zdrojaky velkych programu(treba telnetd). Pokud s Cckem zacinas tak je studium zdrojaku stejne to nejlepsi co muzes udelat.
Doporucuji dokumenty na docs.linux.cz. Konkretni link ti neposlu, ptz. uz jsem unaven a nechce se mi klikat.
Ja se ucil z beej.us/guide/bgnet/ kde jsou sockety pekne vysvetlene celkem "zabavnou" formou..
Princípy sieťovej komunikácie v linuxe sú podľa mňa celkom dobre napísané v seriály "Sokety a C++". Pre začiatok je to možno to čo hľadáš. Stačí ten názov hodiť do googlu a nájdeš dva servery na ktorých ten seríál vyšiel.
Tiskni
Sdílej: