Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobrý den.
Mám v kódu na začátku načtení cca 15 txt souborů a chtěl bych na příkaz provést jejich obnovení, tedy reload (můžou se změnit za chodu).
Jsou to takovéto definice, přičemž každý soubor má trošku jiný formát:
Řešení dotazu:
To se mi právě nepodařílo. Pokud dám do : sub nacitani { .... } více než jeden soubor, nefunguje to.. Mimochodem, pokud se pak pomocí goto volá ten podprogram, proběhnou jen funkce uvnitř? To by vše vyřešilo, ale asi mám špatný formát...
nefunguje toTo znamená co? Ztmavne Vám obrazovka, začne na ní blikat velké červené ERROR a za chvíli to celé exploduje?
pokud se pak pomocí goto volá ten podprogramPodprogram se nevolá pomocí goto ale normálně napsáním jeho jména.
:o).
Pouze problikne, takže ani nezjistím chybu... Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadne.. Ještě jednou juknu, co by mohlo být špatně Díííky
Pouze problikneTak na to neklikejte a pusťte to z terminálu, ať vidíte výstup.
Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadneExistuje asi půl miliónu možností, jak "vložit 2 a více", pokud chcete s něčím poradit, tak se snažte problém popsat co nejpřesněji.
Ok, takže
sub nacitani { open(DATA, 'udrzovac.txt') or die "nemuzu nacist soubor udrzovac.txt\n"; while($radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $udr[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); #print "nacitam soubor refresh.txt...\n"; my @hlaseni = (); $a = 0; $radek = ''; open(DATA, 'refresh.txt') or die "nemuzu nacist soubor refresh.txt\n"; while($radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $hlaseni[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); }
Nefunguje. Takto za sebou je provedeno načtení souborů, tak jsem myslel, že bych to pouze "obalil" do sub nacitani { .....}. Asi špatný předpoklad
my @hlaseni
, což definuje lexikální proměnnou, která zanikne po návratu z funkce. Pokud ten řádek odstraníte, budete používat globální proměnnou, a bude to "fungovat".
Každopádně si ale zkuste do hlavy zadrátovat, že pokud děláte copy-paste kódu, tak je něco špatně. Proč nepoužijete podprogram, kterému dáte jméno souboru a vrátí Vám obsah? Např.
sub nacti_jeden { my $file = shift; open(DATA, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n"; my $a, @ret; while(my $radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $ret[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); return @ret; } sub nacteni { @pole1 = nacti_jeden("1.txt"); @pole2 = nacti_jeden("2.txt"); }Případně, pokud to chcete napsat opravdu v Perlu, tak
sub nacti_jeden { my $file = shift; open(my $data, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n"; return grep { not /^#/ } (<$data>); }
Och... hroooza Ale k veci - pisete, ze Vam to nefunguje - nacita len 1 subor. Je to preto lebo vobec nerozumiete tomu co robite:
- na zaciatku (nacitavanie prveho suboru) pracujete s globalnou premennou @udr
- pred dalsim nacitavanim uz ale definujete lokalnu premennu @hlaseni - ta nie je inkde pouzita ako navratova hodnota a po ukonceni funkcie (podprogramu) je zahodena
- PS: pridavanie do pola cez odpomatavanie si indexu je riadne zvratene gugl -> push/pop & unshift/shift (pre Vas je potrebny push)
Resp. pre Vas je potrebne pouzit funkciu ktoru Vam napisal "pht" - najlepsie tu druhu s regularnym vyrazom - je len potrebne si hlavne dostudovat co su lokalne premenne, co globalne, naco su dobre navratove hodnoty vo funkciach.
Díky všem. Vyřešeno
Tiskni
Sdílej: