abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1830 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

    7.10.2009 13:20 saky | skóre: 1
    PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů
    Přečteno: 280×

    Dobrý den.

    Mám v kódu na začátku načtení cca 15 txt souborů a chtěl bych na příkaz provést jejich obnovení, tedy reload (můžou se změnit za chodu).

    Jsou to takovéto definice, přičemž každý soubor má trošku jiný formát:

     

    open(DATA, 'url.txt') or die "nemuzu nacist soubor url.txt\n";
    while($radek = <DATA>) {
    if (substr($radek, 0, 1) ne '#') {
    chomp($radek);
    $link{$radek} = 'LINK';
    }
    }
    close(DATA);
     
    Chtěl bych, aby mi tedy tyto soubory nadefinované na začátku po příkazu znovu načetl. Zkoušel jsem použít goto :label, ale to provede celý kód až do konce, což je nežádoucí. Jde nějak označit ta část, která se má na příkaz provést? Případně jak jinak provést znovunačtení, aniž bych musel zopakovat všech 100 řádků v akci na příkaz? 
     
    Díky za tipy :o)

     


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    7.10.2009 14:44 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů
    Co třeba dát načítání do podprogramu?
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    7.10.2009 15:54 saky | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

     To se mi právě nepodařílo. Pokud dám do : sub nacitani { .... } více než jeden soubor, nefunguje to.. Mimochodem, pokud se pak pomocí goto volá ten podprogram, proběhnou jen funkce uvnitř? To by vše vyřešilo, ale asi mám špatný formát...

    7.10.2009 16:04 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů
    nefunguje to
    To znamená co? Ztmavne Vám obrazovka, začne na ní blikat velké červené ERROR a za chvíli to celé exploduje?
    pokud se pak pomocí goto volá ten podprogram
    Podprogram se nevolá pomocí goto ale normálně napsáním jeho jména.
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    7.10.2009 17:02 saky | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

     :o).

    Pouze problikne, takže ani nezjistím chybu... Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadne.. Ještě jednou juknu, co by mohlo být špatně:-) Díííky

    7.10.2009 17:07 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů
    Pouze problikne
    Tak na to neklikejte a pusťte to z terminálu, ať vidíte výstup.
    Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadne
    Existuje asi půl miliónu možností, jak "vložit 2 a více", pokud chcete s něčím poradit, tak se snažte problém popsat co nejpřesněji.
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    7.10.2009 17:18 saky | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

     Ok, takže 

    sub nacitani {

     

    open(DATA, 'udrzovac.txt') or die "nemuzu nacist soubor udrzovac.txt\n";

    while($radek = <DATA>) {

    if (substr($radek, 0, 1) ne '#') {

    $udr[$a] = $radek;

    $a++;

    }

    }

    close(DATA);

    #print "nacitam soubor refresh.txt...\n";

    my @hlaseni = ();

    $a = 0;

    $radek = '';  

     

    open(DATA, 'refresh.txt') or die "nemuzu nacist soubor refresh.txt\n";

    while($radek = <DATA>) {

    if (substr($radek, 0, 1) ne '#') {

    $hlaseni[$a] = $radek;

    $a++;

    }

    }

    close(DATA);

     

    }

     

     

     Nefunguje. Takto za sebou je provedeno načtení souborů, tak jsem myslel, že bych to pouze "obalil" do sub nacitani { .....}. Asi špatný předpoklad :-)

    Řešení 1× (saky (tazatel))
    8.10.2009 07:15 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů
    No, stále jste nenaznačil, proč to nefunguje (tj. očekávaný verzus skutečný výsledek), ale Váš problém je v tom, že máte my @hlaseni, což definuje lexikální proměnnou, která zanikne po návratu z funkce. Pokud ten řádek odstraníte, budete používat globální proměnnou, a bude to "fungovat".

    Každopádně si ale zkuste do hlavy zadrátovat, že pokud děláte copy-paste kódu, tak je něco špatně. Proč nepoužijete podprogram, kterému dáte jméno souboru a vrátí Vám obsah? Např.
    sub nacti_jeden {
        my $file = shift;
        open(DATA, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n";
    
        my $a, @ret;
    
        while(my $radek = <DATA>) {
            if (substr($radek, 0, 1) ne '#') {
                $ret[$a] = $radek;
                $a++;
            }
        }
        close(DATA);
        return @ret;
    }
    
    sub nacteni {
        @pole1 = nacti_jeden("1.txt");
        @pole2 = nacti_jeden("2.txt");
    }
    
    
    Případně, pokud to chcete napsat opravdu v Perlu, tak
    sub nacti_jeden {
        my $file = shift;
        open(my $data, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n";
    
        return grep { not /^#/ } (<$data>);
    }
    
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    Řešení 1× (saky (tazatel))
    8.10.2009 09:31 NeoV | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

    Och... hroooza :-) Ale k veci - pisete, ze Vam to nefunguje - nacita len 1 subor. Je to preto lebo vobec nerozumiete tomu co robite:

    - na zaciatku (nacitavanie prveho suboru) pracujete s globalnou premennou @udr

    - pred dalsim nacitavanim uz ale definujete lokalnu premennu @hlaseni - ta nie je inkde pouzita ako navratova hodnota a po ukonceni funkcie (podprogramu) je zahodena

    - PS: pridavanie do pola cez odpomatavanie si indexu je riadne zvratene :-) gugl -> push/pop & unshift/shift (pre Vas je potrebny push) :-)

     

    Resp. pre Vas je potrebne pouzit funkciu ktoru Vam napisal "pht" - najlepsie tu druhu s regularnym vyrazom - je len potrebne si hlavne dostudovat co su lokalne premenne, co globalne, naco su dobre navratove hodnoty vo funkciach.

     

      

     

    8.10.2009 12:58 saky | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PERL goto :label - Ukončení, příp. jiné znovunačtení souborů

     Díky všem. Vyřešeno :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.