LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Dobrý den.
Mám v kódu na začátku načtení cca 15 txt souborů a chtěl bych na příkaz provést jejich obnovení, tedy reload (můžou se změnit za chodu).
Jsou to takovéto definice, přičemž každý soubor má trošku jiný formát:
Řešení dotazu:
To se mi právě nepodařílo. Pokud dám do : sub nacitani { .... } více než jeden soubor, nefunguje to.. Mimochodem, pokud se pak pomocí goto volá ten podprogram, proběhnou jen funkce uvnitř? To by vše vyřešilo, ale asi mám špatný formát...
nefunguje toTo znamená co? Ztmavne Vám obrazovka, začne na ní blikat velké červené ERROR a za chvíli to celé exploduje?
pokud se pak pomocí goto volá ten podprogramPodprogram se nevolá pomocí goto ale normálně napsáním jeho jména.
:o).
Pouze problikne, takže ani nezjistím chybu... Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadne.. Ještě jednou juknu, co by mohlo být špatně Díííky
Pouze problikneTak na to neklikejte a pusťte to z terminálu, ať vidíte výstup.
Při vložení 1 souboru viz příklad to běží normálně, ale jestliže do podprogramu vložím 2 a více, ihned spadneExistuje asi půl miliónu možností, jak "vložit 2 a více", pokud chcete s něčím poradit, tak se snažte problém popsat co nejpřesněji.
Ok, takže
sub nacitani { open(DATA, 'udrzovac.txt') or die "nemuzu nacist soubor udrzovac.txt\n"; while($radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $udr[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); #print "nacitam soubor refresh.txt...\n"; my @hlaseni = (); $a = 0; $radek = ''; open(DATA, 'refresh.txt') or die "nemuzu nacist soubor refresh.txt\n"; while($radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $hlaseni[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); }
Nefunguje. Takto za sebou je provedeno načtení souborů, tak jsem myslel, že bych to pouze "obalil" do sub nacitani { .....}. Asi špatný předpoklad
my @hlaseni
, což definuje lexikální proměnnou, která zanikne po návratu z funkce. Pokud ten řádek odstraníte, budete používat globální proměnnou, a bude to "fungovat".
Každopádně si ale zkuste do hlavy zadrátovat, že pokud děláte copy-paste kódu, tak je něco špatně. Proč nepoužijete podprogram, kterému dáte jméno souboru a vrátí Vám obsah? Např.
sub nacti_jeden { my $file = shift; open(DATA, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n"; my $a, @ret; while(my $radek = <DATA>) { if (substr($radek, 0, 1) ne '#') { $ret[$a] = $radek; $a++; } } close(DATA); return @ret; } sub nacteni { @pole1 = nacti_jeden("1.txt"); @pole2 = nacti_jeden("2.txt"); }Případně, pokud to chcete napsat opravdu v Perlu, tak
sub nacti_jeden { my $file = shift; open(my $data, $file) or die "nemuzu nacist soubor $file\n"; return grep { not /^#/ } (<$data>); }
Och... hroooza Ale k veci - pisete, ze Vam to nefunguje - nacita len 1 subor. Je to preto lebo vobec nerozumiete tomu co robite:
- na zaciatku (nacitavanie prveho suboru) pracujete s globalnou premennou @udr
- pred dalsim nacitavanim uz ale definujete lokalnu premennu @hlaseni - ta nie je inkde pouzita ako navratova hodnota a po ukonceni funkcie (podprogramu) je zahodena
- PS: pridavanie do pola cez odpomatavanie si indexu je riadne zvratene gugl -> push/pop & unshift/shift (pre Vas je potrebny push)
Resp. pre Vas je potrebne pouzit funkciu ktoru Vam napisal "pht" - najlepsie tu druhu s regularnym vyrazom - je len potrebne si hlavne dostudovat co su lokalne premenne, co globalne, naco su dobre navratove hodnoty vo funkciach.
Díky všem. Vyřešeno
Tiskni
Sdílej: