Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Dobrý den, řeším jedem problém, který mi docela láme hlavu. Řekněme, že mám nějaký řetězec a chci jej předat jako parametr funkci, která vrátí stejně dlouhý řetězec s přeházenými písmeny. Jak na to? Když zkusím třeba:
char *Fce(char *str)
{
char *newStr = str;
newStr[1] = newStr[6]; // Zde je již chyba!
printf("%c\n", newStr[1]);
return newStr;
}
Jde o to, že jsem zkoušel všemožné kombinace, ale zkrátka jsem nepřišel na to, jak prohodit znaky u jiného řetězce než s předem definovanou délkou (např: "char str[10];").
Byl by někdo tak laskav a napsal mi takovou funkci která přehodí některé znaky a vrátí upravený řetězec? Děkuji
Řešení dotazu:
Děkuji za konstruktivní návrh, ale bohužel k řešení to nevede.Ale vede. Jen delší cestou, než jste ochoten akceptovat.
Samozřejmě jsem před položením dotazu hledal kde se dalo. Bohužel marně.To jste zřejmně minul tento článek: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=842
Mimochodem nevím jak vy, ale pod pojmem "ofixlovat" si představuji něco opsat, ne něco pochopit.Ano, přesně tak. Pokud chcete pochopit, hotové řešení jedné konkrétní funkce vám stačit nebude.
novy = (char*) malloc(strlen(stary)+1); /* alokace stringu stejne velikosti */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } strcpy(novy,stary); /* zkopirovani puvodniho stringu do nove alokovane pameti */ /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Místo malloc a strcpy lze také použít strdup:
novy = strdup(stary); /* alokace noveho stringu stejne velikosti a zkopirovani obsahu ze stareho */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Funkce strdup() není součástí ANSI C, tedy nemusí být přenositelná na jiné systémy.
char *prehod(const char *str) { char *buff; int n, i = 0; if ((buff = (char *)malloc((strlen(str) + 1) * sizeof(char))) == NULL) { fprintf(stdout, "Chyba alokace.\n"); exit (1); } for(n = strlen(str) - 1; n >= 0; n--) buff[i++] = str[n]; buff[i] = '\0'; return (buff); } int main(void) { char str[5]; strcpy(str, "ahoj"); fprintf(stdout, "%s\n", prehod(str)); return (0); }
Tiskni
Sdílej: