Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Dobrý den, řeším jedem problém, který mi docela láme hlavu. Řekněme, že mám nějaký řetězec a chci jej předat jako parametr funkci, která vrátí stejně dlouhý řetězec s přeházenými písmeny. Jak na to? Když zkusím třeba:
char *Fce(char *str)
{
char *newStr = str;
newStr[1] = newStr[6]; // Zde je již chyba!
printf("%c\n", newStr[1]);
return newStr;
}
Jde o to, že jsem zkoušel všemožné kombinace, ale zkrátka jsem nepřišel na to, jak prohodit znaky u jiného řetězce než s předem definovanou délkou (např: "char str[10];").
Byl by někdo tak laskav a napsal mi takovou funkci která přehodí některé znaky a vrátí upravený řetězec? Děkuji
Řešení dotazu:
Děkuji za konstruktivní návrh, ale bohužel k řešení to nevede.Ale vede. Jen delší cestou, než jste ochoten akceptovat.
Samozřejmě jsem před položením dotazu hledal kde se dalo. Bohužel marně.To jste zřejmně minul tento článek: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=842
Mimochodem nevím jak vy, ale pod pojmem "ofixlovat" si představuji něco opsat, ne něco pochopit.Ano, přesně tak. Pokud chcete pochopit, hotové řešení jedné konkrétní funkce vám stačit nebude.
novy = (char*) malloc(strlen(stary)+1); /* alokace stringu stejne velikosti */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } strcpy(novy,stary); /* zkopirovani puvodniho stringu do nove alokovane pameti */ /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Místo malloc a strcpy lze také použít strdup:
novy = strdup(stary); /* alokace noveho stringu stejne velikosti a zkopirovani obsahu ze stareho */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Funkce strdup() není součástí ANSI C, tedy nemusí být přenositelná na jiné systémy.
char *prehod(const char *str) { char *buff; int n, i = 0; if ((buff = (char *)malloc((strlen(str) + 1) * sizeof(char))) == NULL) { fprintf(stdout, "Chyba alokace.\n"); exit (1); } for(n = strlen(str) - 1; n >= 0; n--) buff[i++] = str[n]; buff[i] = '\0'; return (buff); } int main(void) { char str[5]; strcpy(str, "ahoj"); fprintf(stdout, "%s\n", prehod(str)); return (0); }
Tiskni
Sdílej: