Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Dobrý den, řeším jedem problém, který mi docela láme hlavu. Řekněme, že mám nějaký řetězec a chci jej předat jako parametr funkci, která vrátí stejně dlouhý řetězec s přeházenými písmeny. Jak na to? Když zkusím třeba:
char *Fce(char *str)
{
char *newStr = str;
newStr[1] = newStr[6]; // Zde je již chyba!
printf("%c\n", newStr[1]);
return newStr;
}
Jde o to, že jsem zkoušel všemožné kombinace, ale zkrátka jsem nepřišel na to, jak prohodit znaky u jiného řetězce než s předem definovanou délkou (např: "char str[10];").
Byl by někdo tak laskav a napsal mi takovou funkci která přehodí některé znaky a vrátí upravený řetězec? Děkuji
Řešení dotazu:
Děkuji za konstruktivní návrh, ale bohužel k řešení to nevede.Ale vede. Jen delší cestou, než jste ochoten akceptovat.
Samozřejmě jsem před položením dotazu hledal kde se dalo. Bohužel marně.To jste zřejmně minul tento článek: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=842
Mimochodem nevím jak vy, ale pod pojmem "ofixlovat" si představuji něco opsat, ne něco pochopit.Ano, přesně tak. Pokud chcete pochopit, hotové řešení jedné konkrétní funkce vám stačit nebude.
novy = (char*) malloc(strlen(stary)+1); /* alokace stringu stejne velikosti */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } strcpy(novy,stary); /* zkopirovani puvodniho stringu do nove alokovane pameti */ /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Místo malloc a strcpy lze také použít strdup:
novy = strdup(stary); /* alokace noveho stringu stejne velikosti a zkopirovani obsahu ze stareho */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Funkce strdup() není součástí ANSI C, tedy nemusí být přenositelná na jiné systémy.
char *prehod(const char *str) { char *buff; int n, i = 0; if ((buff = (char *)malloc((strlen(str) + 1) * sizeof(char))) == NULL) { fprintf(stdout, "Chyba alokace.\n"); exit (1); } for(n = strlen(str) - 1; n >= 0; n--) buff[i++] = str[n]; buff[i] = '\0'; return (buff); } int main(void) { char str[5]; strcpy(str, "ahoj"); fprintf(stdout, "%s\n", prehod(str)); return (0); }
Tiskni Sdílej: